Avatar uživatele
autacek

Co si myslíte o jednání, kdy jiný uživatel opíše vaši odpověď, doplní k tomu, na co se nikdo ani neptá, a sklízí palce?

Abych nekřivdil, nemusí se jednat ani o opsání odpovědi, ale v napsání v podstatě identické odpovědi.

Co Vás pak ostatní vede něco takového palcovat? Nakonec mi to může být fuk, jen mi to tak přijde poněkud demotivační sem cokoli psát. Pak se nedivte, že to tu vypadá, jak to tu vypadá…

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-zacina-diskem-c-proc-treba-neni-disk-a-nebo-b

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? orwell, DoTazatel, Ametyst před 1529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, finanční zisk ani ztráta z toho nekouká, tož je mi to tak nějak úplně u zádele. ;) :D

Hele, život je plný drobných nespravedlností a křivd. Kdybych měl kvůli KAŽDÉ vyskakovat, nedělám nic jiného. Formálně máš odpověď správnou, ta ge0rge ale může přijít někomu zajímavější. Povšiml sis, že se vyskytli uživatelé, kteří dali palec jak tobě, tak i jemu? Proč myslíš? ;) :D :D

Ale jinak díky za otázku, URČITĚ na ní odpovím! (Jen abych poškádlil Její Velkomožnou Excelenci, ambasadorku pekelných mocností na Zemi a v přilehlých vesmírech… a mnohé další tituly, které se neunavuji vypisovat. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Jo, je to svinstvo a plagiátorství. Obzvlášť dokáže nas.at, když jeho odpověď dostane díky zbytečným informacím navíc víc palců než ta, ze které opisoval.
Odpověď v odkazu ovšem není ten případ. Kdybys to tady trochu sledoval, věděl bys, že respondent se v této oblasti vyzná, takže jeho odpověď logicky zní důvěryhodněji a rozhodně nemá potřebu opisovat.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Njn, to je život. Holt je to svízel, kdo nesil, ten sklízel… Tohle je houby. Kdysi v jedné fabrice za devatero horami a devatero řekami žili, byli dva kolegové pracující mj. i jako podpora výroby a řešili různé technologické (i jiné) průšvihy. Jejich nadřízený si je pravidelně 1 x týdně zval v 10:00 na poradu a tahal z nich moudra – co a jak vyřešit. Poté s těmito moudry chodil v 11:00 za majitelem firmy a prodával je za svoje. Nějaký čas mu to vycházelo a profitoval z toho i finančně. Dokonce nám byl dáván i za příklad! Když jsme ho s kolegou prokoukli, nic podstatného jsme mu už neřekli a chodili za panem nejvyšším sami. A takových podobných příhod by bylo…
Neřekl bych ale, že tebou zmíněný případ patří do této skupiny. Zde bych souhlasil s quentosem. Ge0rge je v oblasti IT dost fundovaná osoba, což zde už mnohokrát prokázal a není mu zapotřebí takového podlého jednání. Tedy podle mého názoru. Jeho odpovědi bývají většinou obsáhlejší a často pokračuje i v diskuzních příspěvcích. Ke shodě v odpovědích zde dochází častěji a někdy jde jen o minutový rozdíl v jejich odeslání. Nemyslím si, že jde vždycky o ukradenou odpověď.
Ale chápu tě, že to naštve, nebo spíš přijde líto. Abych to trochu napravil, tak ti ten paleček dodatečně dám.

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Vo vašom odkaze, nejde o identické odpovede
1– ge0rge odpovedal podrobnejšie na rozdiel od vašej stručnej odpovede.
Ak by som mala výhradu k ge0rgeovej odpovedi, chýba mi tam, že toto rozlíšenie pochádza ešte z čias, keď počítače nemali pevný disk a pracovali len na diskety. A toto ste nenapísali ani vy.

PS. ďakujem za upozornenie na zaujímavú otázku, dovolila som si tam tiež odpovedať.

Dodatok:
Privlastnenie si zásluh iného je jedna z najznámejších a najviac využívaných vlastností človeka už od čias keď „prababka praľudí Lucy“ spadla zo stromu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Je to svinstvo, protože moje zkušenost tím pádem neznamená nic: superuživatel totiž vygooglil, tudíž má pravdu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Vykašli se na nějaké palce. Chleba si za to nekoupíš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Opravdu považuješ za plagiátorství, když dva lidé odpoví téměř ve stejný čas na otázku kolik je 1 + 1 odpovědí 2 ? 😁 … absurdní.

Přikládáš zdejšímu hodnotícímu systému až nezdravě vysokou důležitost. Zkus si trochu porovnat priority. Pokud jsou palce tvou motivací psát tu odpovědí, je tvoje motivace od základu postavena špatně, nic si za ně nikdy nekoupíš, nevypovídají o tobě nic.

Tou motivací by měla být prostě jen snaha pomoci. Pak bys nebyl tak zoufalý a vykolejený když ti náhoudou někdo palec nedá …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Ano, naštve to. Když napíšu poměrně rychle seriozní odpověď, pak se pár dní nic neděje, a pak to „kdosi“ napíše znovu s nějakou omáčkou – a hned je spousta palců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A víš , že není důležitý obsah, ale forma. Každý sáhne po lépe zabaleném zboží, krásně ilustrované knize, tak i lépe vytvořená odpověď je zajímavější než rychlá odpověď. Ale není to všude. Když zraněnému vytáhnu zapadlý jazyk, tak mu zachráním život, ale když mu pak někdo ováže poraněnou nohu zlatým obvazem, tak je to jenom forma, ale zásluhu na záchraně máš jenom ty. A nejde přece jenom o pár bodů, palců za otázky. Nebo jsme na tom tak špatně?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Připomnělo mi:
Když byl Sysifovi uložen známý trest s koulením kamene, tak si zoufal, když mu ale Zeus řekl, že za každý pád kamene se mu na nesmyslném počítadle přičte jednička, zajásal…
Stejné je to tady s otázkami a jejich hodnocením. :)

Navíc je tu celý web jen kvůli reklamám – a dívám se (když je povolím), že jich je!

Upravil/a: mzm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Takto typicky vidím odpovědi.cz http://imgbox­.com/2T1L92wd … už jenom z toho s naprostou zřejmostí vyplývá, že jsem se ani nemohl tvou odpovědí inspirovat, jednoduše proto, že předchozí odpovědi zaslané ostatními uživateli v tomto režimu ani nevidím – webový prohlížeč kvůli odpovědi vůbec neotevírám.

před 1527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Normální člověk souvislosti zná, tedy k čemu je, nebo byly určeny písmena A a B pro označení disků. Pokud je někdo analfabet a tyto znalosti mu nedala ani historie, škola, či wikipedie, psát k tomu balast co se v podstatě písmen A ani B netýká je jen chvástání se navíc, asi vábnička na opalcování, nebo nevím. Jiné OS, jako třeba iOS, či Android úplně ignoruješ, tak že o úplnosti odpovědi také nemůže být řeč. A ano, jak jsem poukázal v jedné ze svých předchozích otázek, systém palcování a odměny za snahu je zde naprosto zvrácený.

před 1527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

kdybys sám byl alespoň trochu vzdělán v IT oboru tak bys věděl že iOS a Android jsou unixové systémy (iOS je založen na BSD a Android na Linuxu takže je neignoruji mají uvnitř to diskové značení naprosto stejné jako ten linux chytrolíne)

před 1526 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

k tomu dodám jen to že i bez tvého požehnání budu odpovídat přesně tak jak chci já a ty si o tom pro mě za mě mysli co chceš.

před 1526 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

A jako o co ti jde, hned v základní otázce jsem uvedl věci na pravou míru, že se nemusí jednat o opsání. Máá problém s porozuměním psaného textu? Tady k těm tvým blábolům jen tolik, že toto jsi mohl uvést jako podstatnou zajímavou informaci, ale jak jsem správně podotkl, naprosto jsi to ignoroval. Zmínil si pouze Linux, to je jako zmínit motorku a pak tvrdit, že jsi tím myslel všechna motorová vozidla. Podstatné ale je, že na tyto věci se v otázce nikdo neptal. Věřím že máš nějalé odborné znalosti, nicméně hypotézu systému jakým tu probíhá palcování, byť si za to nic nekpupíš, jaká byla předmětem otázky, jsi nevyvrátil.

před 1526 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@quentos.. no já nevím, na Linux se nikdo neptal, Windows do toho taky začal míchat aniž by o nich byl řeč, o dosu ani nemluvě. Palec jsem ti udělil předčasně, neb jsi tam zase něco jedovatého dopsal.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

A o 8" disketách bych ti mohl vyprávět, ale to možná ani netušíš, že něco takového existovalo, natož abys to měl doma.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

autacek, som rada, že som vám pripomenula 8" diskety v mojej odpovedi na otázku z vášho odkazu 🙂

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Ano, hned se mi to vybavilo. Kdo netažil, neuvěří.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Mno… celkem by mne zajímalo KDE se dalo „užít si“ osmiček disket, bo co si JÁ pamatuji, tak na toto zázračné paměťové médium (které obnášelo ZNAČNÉ množství DEVIZOVÝCH prostředků!) jsme se chodili jen DÍVAT a míst/INSTITUCÍ, kde se používaly bylo opravdu málo. V době sametové frašky už byly běžné i 3,5´´ diskety a na PC se standardně používaly 5a1/4´´.

Vím o JEDNÉ instituci, kde se běžně používaly a ta byla hned vedle "Husákova ticha… ;) :D :D

před 1526 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@qutentos, no jistě že. Není to nic osobního, ale dost to nasere. A takových je tady víc, zeptám se jestli dostal víc čestných doktorátů Havel, nebo Klaus, a tvá korektorská kolegyně do odpovědi napíše, ať si to spočítám sám.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obdrzel-vice-cestnych-doktoratu-vaclav-havel-nebo-vaclav-klaus
Místo aby někdo ocenil otázku jako docela zajímavou, tak věrní nohsledi opalcují odpověď, na co se nikdo neptal. Stačilo napsat, ten, nebo ten.
A u tebe bych se ani nedivil, že jsi mi nahlásil odpověď s Curvecard, ale čert to vem.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek