zett

Co si myslíte o hororech? Neměly by se zakázat?

Když dnešní mládež má ráda jenom horory, vidí teda pořád furt tu brutalitu, různé nechutnosti, tak se ani pak nedivím, že na tom dnešním světě pobíhají jenom samí vrazi, psychopati atd… Nebylo by proto nejlepší to zakázat?

Odpovědi
Kepler

Nic takového se zakázat nedá, leda v totalitním státě. Mně osobně ty béčkové filmy připadají směšné. Jestli si byste vzali inspiraci z takových filmů mládeži vzal/a, vezme si vzor odjinud.

Reezo

Nevidím důvod proč to zakazovat, to je jako kdyby někdo tvrdil, že romantické filmy dělají zženštilé chlapy… a proto by se měli zakázat…

Horory, akční filmy nebo hry nemají žádný vliv na psychiku publika nebo hráče. ( myslím, vliv který by poškodil jejich zdravý úsudek) To by tu už dávno byl každý druhý vrah a násilník.

anonym

pokud něco zakážete vytvoříte kolem toho jen kult vzdoru, kdy to budou lidé vyhledávat už jen proto, aby naštvaly ty co si myslí, že jim mají právo něco takového zakazovat. Zákaz by prostě nic neřešil a možná by paradoxně spíš ten žánr posílil.

Funna

že se na ně ráda občas podívám…
a zakázat?..to je těžko, by se museli zakázat i všechny kriminální a akční filmy a seriály, protože tam jsou také mrtvoly a hodně se tam stříli, ničí věci, rozbíjejí auta atd…
úkolem těchto filmů není učit, ale jen pobavit (nebo postrašit)…psychic­ky vyspělý jedinec by měl chápat, že je to jen film a realita je docela jinde…ale to ho měli naučit rodiče, což v dnešní uspěchané době je trochu problém…takže neviňme filmy, ale společnost, která nastavila tyhle pravidla…

Pepa25

Má smysl dávat omezení (nebo aspoň doporučení) přístupnosti podle věku, protože násilí není vhodné pro děti a mladistvé (i když samozřejmě je vše relativní – jako dítě jsem utrpěl otřes u filmu Adéla ještě neveřečeřela u známé scény s Adélou a v ten okamžik by pro mě bylo asi lepší, kdyby mi rodiče vysvětlili, že to je komedie, než že mě vyhnali spát a já se pak budil hrůzou).

Zákaz nemá smysl, protože od určitého věku musí každý pochopit, že teoreticky vše může, ale něco není vhodné (pokud mám noční můtry, tak se na horrory nemá smsl dívat a obecně ve vztahu k násilí není možné vše, co je ve filmu atd.).

Kelt

Když se něco nelíbí tobě, tak neznamená, že je to špatné. Když nebudu chodit do nějakého obchodu nakupovat a usoudím, že je zbytečný, tak je to můj názor. Spousta věcí se mi nelíbí, nebo mne nezajímají, ale to neznamená, že by měly zmizet se zemského povrchu. A stejné je to s těmi horory nebo jinými filmy. Někdo se na to podívá, nebo si poslechne nějakou skladbu a podobně, prodává se to, jde především o obchod. A tvrdit, že to nějak ovlivňuje lidi, můžeme, ale určitě to není 90%. Já se například při hororech uklidním.

Mc Merkurion

… ze zakázaného chleba největší krajíc …

… není to chyba hororů, ale myšlení dnešní mládeže …

quentos

Největší komunita vrahů se domlouvá přes internet (deep web). Nezakážeme taky rovnou ty internety?

Lgee

EU to zakázat nemůže a česko by takova blbost nikdy nenapadla.

novvem

Proč by se měli zakazovat, protože existují psychopati? Mě by taková věc v životě nenapadla a to už jsem viděl hororů hodně. Je to především v první řadě chyba rodičů.