FlAsh_7

Co si myslíte o elektronických organizérech? Měli jste je někdy?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Měl. Už je to dáááávno, bylo to v době krátce po sametové tragifrašce. Byl to takový hezký strojek jako kalkulačka (myslím, že značky Sharp) s OHROMNÝM rastrovým LCD displejem (asi 6×4cm, přičemž bod měl rozměr asi 0,5×0,5mm) Daly se na něm psát poznámky, připomínky, kalkulačka, budík, převody měn a základní ekonomické výpočty (úroky atd.) a mělo to GIGANTICKÝCH 64kB paměti, tedy úplně stejně, jako mé tehdejší stolní Atari800 – prostě na tehdejší dobu PARÁDA!
Machroval jsem s tím jak o život, zatímco všichni vyndavali bloky a propisky, já jsem značně okázale otevřel „memo“ (aby si ostatní všimli) a pod stolem jsem do něj ťukal (chápej, muselo to vypadat, že „normálka“, že se tím nechlubím). ;) :) [popravdě, polovině lidí – převážně těch starých – to bylo skutečně šumák, maximálně tak pokrčili rameny s tím, že „dalši zbytečná opičárna“, ale mně šlo spíš o tu druhou, která ostentativně dávala najevo že „normálka, tohle vidí denně“, ale stejně se nedokázali zdržet poznámek „kolik to stálo“ a „co to umí“ apod. ;) :D :D)

Kdyby tak věděli, že jsem kvůli tomu v mé tehdejší situaci 2 měsíce byl o chlebu a vodě a nebýt občasných návštěv mutti, tak jsem se teplého jídla nenažral! ;) :D :D
Poctivě jsem krmil kravinku všemožnými užitečnými i neužitečnými daty (narozky a výročí počínaje, přes telefonní čísla a nákupnímy seznamy konče – bacha, byla tam i možnost „utajit“ něco [zaheslovat], kdyby si to někdo jiný prohlížel!) a když už se konečně měly začít objevovat výhody a výsledky „moderního systému zpracování a kontroly informací“, tak jsem ho ZTRATIL (nebo mi ho ukradli, už nwm)! ;) :D :D

No a vlastně stejného modelu se držím v podstatě dodnes, databáze sem, cloudy tam, nakonec přístroj ztratím, zálohu nemůžu najít (bo jich mám TOLIK, že najít tu SPRÁVNOU je peklo) a cloud, no to je dobré jen na nějaké bezvýznamné bejkárny. DODNES jsem nepochopil bezstarostnost lidí, kteří informační management „darují jen tak“ třetí straně (a to včetně ÚČETNICTVÍ!), ale to už je na jinou diskuzi.

Každopádně „elektronický organizér“ pamatuji a nostalgicky vzpomínám na tu dobu, kdy všechno bylo tak jednoduché, dokonce i baby byly hezčí nebo co… ;) :)

Další odpovědi
Edison

Mě to nikdy nefungovalo. Ale ne kvůli organizerům. Když mi organizer něco oznámil, tak prakticky vždycky v naprosto nevhodný okamžik. A já nejsem schopnej se k něčemu vracet. Ani papírový mi nejsou k ničemu. To, že si něco zapíšu ještě neznamená, že si to pak i přečtu. Jakýkoli organizer je pro mě problém.

autacek

Dřív jsem si vše pamatoval, ovšem s přibývajícími úkoly i plány na delší čas než měsíc v tomto ohledu mozek naprosto zlenivěl a bez organizéru to nejde. Resp. používám kalendář od Googlu, který mě dokáže i opakovaně upozornit v předem nastaveném předstihu a to na všech místech se společným účtem, tedy na PC v práci, doma, na telefonu, autě, google assistent mi po popřání dobrého rána, zpráv o počasí, mi pak navíc přečte co vše mě dnes čeká. Též dokáže rozlišovat po hlase jednotlivé členy domácnosti, tak že jim na dotaz hlásí zase jejich program.

Ale jestli myslíš takovou tu digitální tabatěrku, do které se ťukaly i telefonní čísla, tak tu jsem odložil asi před 20 lety, tam byl přehlednější papírový diář a čísla si pamatoval mobil.

Drap

Měl. Už dávno jsem odložil. Vrátil jsem se k papírovému, ten mě plně vyhovuje.

Kelt

Organizátorů jsem měl několik. Pár jsem si jich koupil, ale vždy jsem se ztratil ve složitých instrukcích, termínech a pod. V jednom podniku se používal taky organizátor, ale pořád jsem koukal na počítač nebo na mobil, takže spíš mne to zdržovalo, protože se musely dodržovat termíny a na práci nebyl čas. Ale vše bylo zorganizované.