Avatar uživatele
tomvot99

Co si myslíte o dávání dárků na Valentýna?

Co si myslíte o dávání dárků na Valentýna? Potěšil by vás nebo vaši přítelkyni např. velký plyšový medvěd?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dáma z ČR, marci1, da ny před 3004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hans51

Moji přítelkyni bych velkým plyšovým medvědem v rámci Valentýna beze sporu urazil 😁 jsme asi staromódní, ale stejně tak jako na Vánoce neuznáváme Santu Clause, na podzim Halloween, tak ani Valentýna. Důvod je jednoduchý, nejde o tradice našeho národa, ale o tradice převzaté v rámci globalizace.

Na Vánoce tedy jedině Ježíšek, namísto Halloweenu pálení čarodějnic, případně masopust (chce-li se člověk mermomocí převlékat do masky), namísto Valentýna První máj 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Bojkotuji tento „svátek“. A stejně i ostatní, jak píše Hans 51.
Nikdy bych nekoupila ani balící papír, nebo ubrousky atd. s obrázkem Santy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Tento svátek neslavím a neuznávám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Neuznávám žádné svátky z Ameriky.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Myslím, že dávat dárky z lásky lze dělat celý rok, nikoli jen v ten jeden k tomu určený den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Neslavím žádné importované svátky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jamar28

Nemyslím si o tom nic, sám to nedělám, kultura dávání dárků mi obecně připadá podivná. Neslavím valentýn, vánoce, velikonoce, svátky ani narozeniny atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
no107064

Poslední dobou mi příjde, že nejen tento svátek, ale i vánoce nejsou svátky, ale ždímačky peněz. Lidé se předhání za kolik dá druhému dárek, aby se tím mohli chlubit. A ke všemu doba facebooku tyto „chlubny“ podporuje, aby to každej viděl co komu kdo dal. Mě to příjde hloupé, že lidé dostanou povel a musí tomu druhému něco koupit, v hodně případech to končí tak, že druhému koupí blbost, která koneckonců nemá úžite, ale co, jsou vánoce nebo něco jiného tak se musí koupit dárek. Jedinej kdo z toho má úžitek jsou obchody.
Není lepší si kupovat věci, když je ten druhý potřebuje nebo se mu to zrovna hodí, než pomalu celej rok nic a pak dostat blbost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

ak to nie je žehlenie prúserov či emocionálne vydieranie.....tak je to milé

pre ostatných

halloween je írsky sviatok
valentína vymysleli prví kresťania v ríme
Santa Claus je Saint Nicholaus=Svätý Mikuláš.....opäť, typický katolícky sviatok.....Amerika je väčšinou protestantská a tí svätých neuznávajú!!!!

doučte sa dejepis a etnológiu, géniovia!

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Proč ne. Ať si každý slaví co chce. 🙂 Jestli je vám oběma -náct let, určitě by plyšový medvěd přítelkyni potěšil. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Valentýna neslavím. Jestli by manželku potešil plyšový medvěd netuším. Snad dříve, když byla vnoučata malá, tak by jim to dala, ale teď už asi ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Den Sv. Valentýna je(byl) svátek evropský!

Valentýn se slaví zejména v anglosaských zemích…
Podle legendy ho proslavil kněz Valentýn, který přes zákaz římského vládce Claudia oddával vojáky… ;)
Svátek byl importován do Ameriky a vrátil se nám s komercí zpět :D
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Den_svat%C3%A9ho_Va­lent%C3%BDna
Nedržím tento svátek.
Rozumím tomu, že mladí/zamilovaní se nějakou maličkostí vzájemně obdarují.

Jsme v bytě jako sardinky, takže už půlmetrový medvěd by byl „nevítaným hostem.“
Takhle něco na zub nebo květina (když už to musí být), to ano :D, to potěší v průběhu celého roku.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

Nemám přítelkyni :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem neuctíval tento svátek a ani nikomu nic nedal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MarkettB

Je jak já bych chtěla dostávat šperky a hlavně ty prsteny… a nikdy nic :)

před 2969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DomcaJe

Podle mě je fajn dávat si dárky kdykoliv, tak klidně i na Valentýna. A pokud někdo váhá tak holku určitě neurazíte jakýmkoliv šperkem ;) Prsten ještě žádnou holku neurazil.

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek