Avatar uživatele
annas

Co si myslíte o citátu?

Sigmund Freud napsal:

„Ten, kdo poprvé použil místo oštěpu nadávky, stal se zakladatelem civilizace.“

Je tomu podle vás opravdu tak? Jaký je váš pohled na civilizaci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, quentos, Jahoda, vagra, rynek878, anonym, gagaga před 5006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

na lidskou civilizaci,coby zrůdný paskvil,bych moc nesázel.Co třeba tuto civilizaci?

Tajemný svět mravenčí civilizace, parodující v mnoha směrech civilizaci lidskou, záhadný příběh s hororovými prvky, překvapivý závěr. To je ve stručnosti vynikající kniha Francouze Bernarda Werbera Mravenci. Tato trilogie je zatím jeho nejsvětovějším dílem, ve kterém částečně popisuje ideální lidskou společnost, kde každý jedinec vykonává odbornou práci ve prospěch celku a kde není třeba vytvářet zbytečné kontrolní struktury a hierarchie moci.
link zde:

Zdroj: http://www.se­aplanet.eu/in­dex.php/cs/kni­hy/beletrie/241-werber-bernard-mravenci-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak tohle je opet otazecka,civilazece jsem si myslela,ze cas,ve ktrem ziji a vyuzivat vsech vynalezu,ke spokojenemu ziti kazdeho jedince.Ovsem dnes si vubec nejsem jista jestli ziji v civilizaci!Dro­gy,valky,zavis­t,nenavist ta by asi v tom mem pochopeni civilizace nemela co delat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Ten kdo poprve pouzil nadavku namisto ostepu,zrejme jen nechtel plytvat energií.I kdyz,tez­ko rict.Civilizace dnes?Civilizovani lide by meli vedet,ze nasili plodi zas jen nasili,vrazdy zbuhvijakych pohnutek nikomu stesti neprinesou,uzivani drog a jine experimenty,se­bevrazedni atentatnici…jen se divim,ze se lide,kde se toto praktikuje uz x let jeste nevyzabijeli.Toto je civilizace?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Měl pravdu.
Já mám spíš obavu,že pokud naše"civilizace" přestane používat „nadávky“ a vrátí se zpátky k „oštěpům“,že to může znamenat její konec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek