drapek

Co si myslíte i filmu „Král Šumavy“?

Pro někoho to je kultovní film, pro jiného propaganda poplatná 50. létům. Jaký postoj k podobným dílům té doby zaujmout?

Nejlepší odpověď
mosoj

Raději jeden Král Šumavy než dvě americké slátaniny mimo americkou realitu.

Další odpovědi
dědapetr

Sledovat to jako filmové dílo.Pak by jsme museli zavrhnout i pohádky pro děti kvůli násilí.Nejlepší jen se dívat a bavit se. Byla taková doba tak se kté době točili fylmy.Dějiny byli skreslovány vždy jak se to hodilo vládnoucím.

dudu

Velmi dobře udělaný film s vynikajícím hereckým obsazením, ovšem zcela poplatný své době.

led

Myslíte. že v tej dobe v pohraničí žili len zlí a dobrí?
Cez hranicu sa chodilo len na kafé a na rande?
Bola to krvavá dieliaca čiara medzi dvoma protikladnými politickými zriadeniami. Mrtvych na oboch stranách bolo viac než veľa. Ten film to vystihol umeleckým spôsobom.

SajmonModer

Můj otec ten film miluje, mě se nezdá špatný.

Bičiště

Otázky tohoto druhu by bylo možné klást k literatuře,ar­chitektuře,ma­lířství,školství atd.Minulost se nedá zapřít, a vždy je pestrá a ne jednobarevná.Neh­lásit se k artefaktům doby je strkání hlavy do písku.Mimo jiné – film Král Šumavy je mistrovské dílo režisera Karla Kachyni, podle románu Rudolfa kalčíka, ve kterém hrají vynikající herci.

Rocker

Mě se ten film líbí,na tu dobu byl docela dobrý.Že je to propaganda si nesmíš tak brát,já se klidně podívám i na Majora Zemana,i když nesnáším komouše