Drap

Co si myslet o rodině, v níž jeden bratr zabije bratra druhého a matka nechá uškrtit svou tchýni?

Ano, myslel jsem tím rodinu sv.Václava. Zkrátka jiný čas, jiný mrav

Nejlepší odpověď
annas

Jde o kategorii historii, takže by mohlo jít o Přemylovce, kteří jsou historicky doloženi jako první knížata . Podle pověsti byl zakladatelem rodu Přemysl Oráč.
.
Začnu bratrovraždou – bylo to takto: Boleslav zosnoval vraždu. svého bratra Václava, který byl později svatořečený a stal se patronem české země. .

Za smrt Ludmily, babičky obou chlapců, je zodpovědná snacha Drahomíra, matka obou chlapců, která najala vrahy a ti Ludmilu uškrtili závojem, který jí patřil.

Už v dávné době šlo nejen o moc, ale i o peníze bez ohledu na to, že někdo kvůli tomu musí zemřít.

Co si myslet? Hrůzný čin vraždy bez nějakého morálního zdůvodnění, který se v boji o moc objevoval častěji. Řekla bych, že v uvedených případech jde o nejzávažnější zločin, který provedli najatí vrahové.

V článku Násilné smrti českých panovníků od od Richarda Händla je uvedené, že „údělem panovníků v počátcích českého státu a zároveň jejich odpovědností bylo, pokud velela nutnost, tak třeba padnout v čele vojska při bitvě, jako ochránce svého lidu.“

http://handl.blog­.respekt.cz/na­silne-smrti-ceskych-panovniku/

Další odpovědi
Nuk nuk

Že se ranný český středověk a Přemyslovci dají jen sotva porovnávat z pohledu dnešního myšlení. Tenkrát to bylo víceméně normální. V dnešní době by toho byly plné noviny po celém civilizovaném světě, protože se jednalo o rodinu vládnoucí.

bolak

že je čímdál menší a menší..

anonym

Že už moc dlouho nevydrží.