autacek

Co si myslet o bojeschopnosti armády, když nezvládá bezproblémově ani přesun své techniky v mírových podmínkách?

Armádě spadl z návěsu tank

https://zpravy­.aktualne.cz/re­giony/na-d35-ve-smeru-z-olomouce-na-hranice-spadl-z-navesu-tank-na/r~a8d5c694­781a11e79c3f0025900fe­a04/

Na obchvatu Tábora bouralo pět pandurů. Záchranky odvezly osm vojáků a matku s dítětem

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/pri-havarii-peti-panduru-a-auta-bylo-zraneno-jedenact-lidi/r~8fd53c8­2a26a11e686630025900fe­a04/

A to nejsou jediné případy.

Vy byste se v civilnim životě spolehli na takového obchodního partnera či řemeslníka?

Nejlepší odpověď
Drap

Z tvého dotaz je jasné, že jsi vojnu nezažil a ani si nedovedeš představit jaké všechny problémy mohou při přesunu techniky nastat.

Další odpovědi
Dochy

Nic. Armáda má přeci jen trochu víc techniky než běžný automobilový dopravce. Tak pokud jednou za rok někde dojde k nějaké nehodě při které dojde max. k lehkým zraněním, dá se to považovat za úspěch.

dubraro

Takové věci se občas stávají. Vzpomínám třeba na bagr zašprajcovaný pod dálničním mostem u Rohlenky.

led

Aj jeden vojak dokáže zvrátiť bitku.

Bez ohľadu na skúsenosti vojakov, či už boli amatérskymi na ZVS, alebo profesionálov, nedostatočná príprava vojakov a armády v čase mieru sa môže prejaviť v skutočnom nasadení vo vojne. Už starý maršál Alexander Vasilievič Suvorov povedal: „Ťažko na cvičisku – ľahko na bojisku !“. Svojho času som videla manévre Červenej armády. Na otázku, prečo tanky jazdia plnou rýchlosťou, prečo, napriek vážnym nedostatkom vojakov, zlej viditeľnosti, silná hmla, útočia? mi odpovedali: vojna si nevyberá, ak nebudeme cvičiť v najťažších podmienkach, s plným nasadením, ako môžme potom bojovať v skutočnej vojne? Ako zvládneme prekážky, ktoré sa môžu vyskytnúť?
Prípad tanku a Pandúrov je práve nedostatočnej pripravenosti a zabezpečenia. Predstavte si iný prípad, stíhač vyštartuje so zle zabezpečeným krytom kabíny a mimoriadna udalosť je na obzore. Kto je na vine? Nedostatočná pripravenosť a previerka.

Zaujímavé je ako to páni vojaci čo odpovedali na túto otázku berú ako prirodzenú vec, stalo sa, no a čo? Chápem, keď ste bojovali na Pijáve, vtedy ešte tanky neboli a prevrátený voz v blate bol snáď pravidlom.
ale zamysleli ste sa nad príčinami týchto nehôd, nie technickými ale organizačnými…kva­litou „obslužného presonálu“. To, že armáda je nevycválaná, v záujme šetrenia má menej cvičení, sa zákonite podpisuje na na kvalite.

Kryšpín

Máme vynikající armádu asi 23 tisíc, výborně vyzbrojenou, ale do boje by šlo asi 8 tisíc ostatní je zabezpečení a.p., mám dojem, že by jedno menší město ubránili, na zbytek by musel nájemce Hradu povolat hasiče a myslivce

cukrar

Vy si myslete, co chcete, já si myslím, že je to normální, když se občas stane něco podobného, stejně jako nám všem se občas něco stane.