bohunka1

co se zarůstajícími chloupky?

Po depilaci nohou je to děs. Nevíte ženy nějaký trik, aby chloupky nezarůstaly? Kamarádka mě poradila francovku, ta je skvělá na jiné části těla, ale na lýtka to nezabírá.

Nejlepší odpověď
ReHu

Používat ostrá holítka a holit po směru růstu.
Pokud se holí prosti směru nebo tupými holítky, naruší se lůžko a chloupek zarůstá.
Nebo použít el.holící strojek.
Mám to vyzkoušené 🙂.

Další odpovědi
iceT

Existují krémy proti zarůstání
http://www.ve­et.cz/veet-anti-ingrown-hair-cream.php
Nakolik jsou účinné,nevím,nez­koušela jsem,stojí okolo 240,–kč.
Mě se osvedčil trhací strojek,červené pupínky a zarůstání je pryč.

Terryle

Pak se taky doporučuje používat při mytí masážní houby nebo lufu (takovou tu škrábavou věc z nevímčeho :) , naruší to kůži a mělo by to chloupkům pomoct, aby se snáz prořízly. Plus to, co říkají holky – holit něčím ostrým a po směru růstu (ale kdo na to má nervy, když proti směru to jde rychleji a je to hladší!! :o) Jo a prý je lepší holit se po koupeli, kdy jsou chloupky měkčí, poddajnější, takže se pokožka tolik nedráždí.
Ale obávám se, že pokud má někdo slabý chloupky, rostoucí v blbým směru (to je podle mě daný polohou chlupovýho lůžka a tím, jak je hluboko) a silnou pokožku, tomu nepomůže ani svěcená voda. Ty krémy (Veet apod) podle diskusí někomu pomáhaj, někomu vůbec. Je to individuální a potřeba vyzkoušet. Taky se zarůstáním šíleně bojuju, hlavně v tříslech… a nepomáhá nic. Zkoušela jsem to to trhat depilátorem, jak říká iceT… ani omylem, ještě měsíc jsem měla kůži plnou hnisavejch puchýřů, jak ty chlupy nemohly najít cestu ven. I na nohách, kde mi chloupk při normálním holení nezarůstají. Auuuuu. No, zkusím aspoň tu francovku… za to nic nedám.
Napadá mě snad jen depilace laserem, která zničí chlupový lůžko a chloupky už nerostou – ale někomu to nepomůže a musí se to opakovat a je to šíleně drahý :o/