maly.banan

Jak je to s chloupky?

Na čem závisí jejich barva, hustota, velikost? Je to pouze genetika nebo je to stravou? Jaké potraviny jsou potom na to nejhorší? Hraje roli i užívání léků? Dají se brát hormony, které mi pomohou zbavit se chloupků?
Mám docela hodně chloupků po celém těle a někde jsou dost vidět, jsou tmavé. Je mi téměř 17 let a hodně mi to vadí, když se tak dívám na ostatní, nikdo nemá např. tak chlupaté břicho jako já…
Doplňuji:
Bohužel nejsem kluk, jinak bych to an neřešila, kdybych klukem byla! :D :(

Nejlepší odpověď
iceT

Ochlupení způsobuje hormon testosteron, který se začne projevovat už v pubertě. Stejně jako je tomu u dívek, i u mužů je ochlupení v intimních místech různě husté a různě zbarvené. Chloupky u mužů pokrývají nejen stydkou kost, okolí pohlavní údu a varlat, ale i řitní otvor. V pozdějším věku mívají někteří muži silně chlupatá i pozadí a záda. Největší záhadou se může zdát ochlupení hrudníku – někdo ho má a někdo prostě ne. Zajímavé, co říkáte? To, že někteří muži mají chlupatá prsa a někteří ne, vůbec nic nenapovídá o jejich mužnosti.

Jinak si přečti diskuzi tady http://www.po­radte.cz/spolec­nost/2684-nadmerne-ochlupeni.html
a jak o tom smýšlejí druzí,podle mě se není za co stydět.
Částečně je to dáno i genetikou,hor­mony,ale nemyslím si že by na to měl vliv jídelníček.
Doplňuji:
V tom případku byla ale nepřesně formulovaná otázka a ještě tím spíš zavádějící nick.Omlouvám se za chybný úsudek,v tomhle případě stačí navštívit kosmetické studio zabývající se odstraňováním nežádoucích chloupků.Možností je dnes dostatek.Akorát to není zadarmo.

Další odpovědi
huxa

buď na to hrdý :) ikdyž iceT napsala, že toto o mužnosti nevypovídá, já bych spíše řekl, že naopak a čím více testosteronu-tím více chloupků a tím více i mužný :)

anonym

to z tebe dělá přece chlapa a jestli se to nějaký holce nelíbí, no tak její věc, hlavně prosím tě žádný hormony, buď jaký jsi, ještě si ublížíš
Doplňuji:
no, to jsme teda ale nevěděli, stejně sama nic neřeš a nic, žádné léky neber, poraď se s lékařem, to je nejlepší, co můžeš udělat