terkakik

Co se vlastně stalo 17.11.1989 na Národní třídě?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Bylo by to na dlouhé psaní, podívej se třeba sem: http://www.to­talita.cz/1989/198­9_11.php

Další odpovědi
marci1

Ve zdroji je dosti dost srozumitelně popsáno, co se dělo : http://zpravy­.idnes.cz/pri­pomente-si-udalosti-17-listopadu-1989-minutu-po-minute-pij-/domaci.aspx?c=A091116­_120725_domaci_js

gecco

Poměrně slušná virtuální reportáž je tady – http://zpravy­.idnes.cz/pri­pomente-si-udalosti-17-listopadu-1989-minutu-po-minute-pij-/domaci.aspx?c=A091116­_120725_domaci_js ; podotýkám ovšem, že jsem tam osobně nebyl.
😉

Zvědavý

Řeknu ti to jednoduše : Studenti měli povolenou demonstraci která měla být v určitou večerní hodinu ukončena na Vyšehradským hřbitově u hrobu K. H. Máchy. Jenže většina z demonstrantů se nerozešla a pokračovala v pochodu až na Národní třídu. StB věděli (nebo tušili) že tam půjdou a poslali tam okolo 70–100 svých příslušníků kteří vytvořili „zeď“ a po pár minutách co oba „tábory“ stály proti sobě je StBáci s obušky,štíty,hel­mami a především krvelačností začali mlátit – pustili se to nich. Jeden nebo dva studenti sebou měli kamery a celé to natočili – to se dostalo do ČST a pak už to šlo tak jak to šlo.

anonym

Přečti si také jak nám Havel lhal…dej si do vyhledávače „PROJEV NA KTERÝ SE NEZAPOMÍNÁ“ a uvidíš, že Havel byl stejně prolhaný jako komunisti.Ti nám alespoň nelhali v líčení kapitalismu…ne­zaměstnanost, bezdomovci, žebráci, s prosíkem žebrat o práci, vykořisťování člověka člověkem, atd.

orwell

V podstatě se dá říct, že se stalo to, co se zanedlouho bude v hrubých rysech opakovat. Hlavní rozdíl bude ve výzbroji (např. dříve jsi viděla do tváře toho, kdo tě mlátil), tvrdosti zásahu a zad, na které budou rány dopadat. Všimni si, jak prozíravě vymysleli pro policii heslo „Pomáhat a chránit“. Není zde ale sděleno komu hodlají pomáhat a koho chránit. Vydrž a uvidíš, zda jsem měl pravdu.
Tak a teď jsem zvědav, zda cenzura opět zapracuje.

PetrXY

Ti, co to opravdu vědí, ti to stejně neřeknou.

Emefej

lahny – otázka zní „Co se vlastně stalo 17.11.1989 na Národní třídě?“ Tvoje odpověď je zcela mimo. To se na Národní třídě 17.11. nestalo.

anonym

Podíval jsem se na reportáž, kterou jste dali do odkazu.Víte, že tam byla zakázaná diskuze?Takže jsme opět v socialismu, protože tady vládne cenzura.
Naši pravicoví představitelé (a redaktoři na iDnes)mají strach, aby se lidi nedozvěděli jak to doopravdy bylo a že do dneška nejsou (a nebyli) potrestáni lidé, kteří veleli tomuto zásahu na Národní třídě.Zrovna tak NIKDY nebyli potrestáni lidé, kteří veleli při demonstracích při Palachově týdnu atd.

Lamalam

To, že nebyli potrestáni ti, kteří na mistě veleli je bezesporu špatné. Mnohem horší je to, že nebyli potrestáni ti, kteří jim ten zákrok nařídili.