kotě07

Co se vlastně děje v mozku, když spíme?

Má mozek i nějaký odpočinek? A nesuďte mě hned, že jsem hloupá jako na jiných stránkách, prosím.

Nejlepší odpověď
venkovan

Když koukám na tu fotku, tak asi můj mozek by mohl i snít.
Ale víc si myslím, že se fláká, občas si odpočine, občas předhodí nějaký problém, který mi potom nedá spát, a potom zas mozek křičí, že chce spát když zrovna řídím, jindy zas předhodí nějaké zážitky které promítne do snů atd.
Horší je, co dělá mozek u těch, co prakticky mozek nemají. A těch je okolo nás.

Další odpovědi
Makina

http://www.mam­depku.cz/clan­ky-deprese/zajima­vosti/jak-pracuje-mozek-pri-usinani-a-spanku.html

hanulka11

Mozek pracuje stále plně i když spíme …musí totiž zpracovat naše sny a podobné vjemy,které během spánku nastávají

Adula.57

Když spíš, tak si mozek probírá co se stalo a je něco jako v úsporném režimu. Od toho se ti pak v noci zdají sny. Za noc se jich člověku může zdát klidně dvacet, ale pamatuje si jenom jeden, a to ten u kterého se probudil…