xiperio

Co se stane z tužkou baterkou když ji dám do vody?

Když ji ponořím do umyvadla a nechám ji tam.
Vybije se?
A jestli ano, tak hned?
Nebo až po určité době.

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud se voda nedostane hned dovnitř (došlo by ke zkratu), tak to bude nějakou chvíli trvat. Voda má také nějaký odpor i když je vodivá.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nezlikviduje vnitřně, pak se vybije pomalu vodivostí vody. Plus je otázka, zda nedojde ke korozi kontaktů, což by mohlo zrychlit zničení baterie (proteče), ale také zpomalit vybíjení, pokud neproteče…
A co se rychlosti vybíjení týče – nelze říct

  1. Články mají různou kapacitu.
  2. Vodivost vody se dost různí podle obsahu příměsí.

Můj odhad – řádově hodiny (pokud uvažujeme čistě vybíjení přes nezkorodované kontakty a nepředpokládáme protečení vody do konstrukce článku)

xiperio

A za jak dlouho se vybije?