zjentek

Co se stane v tomto případě?

..když budoucímu zaměstnavateli zatajím předchozího tím, že vynechám jeho zápočťák a předložím list zaměstnavatele, kterej mu předcházel.. ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pravděpodobně se tě zeptá, co jsi dělal mezi tím, jestli jsi byl na ÚP, a tak. Mohly by být nepříjemné komplikace.

Další odpovědi
ivzez

Nejpravděpodobnější je, že tu práci buď nedostanete, nebo (pokud
by zaměstnavatel potřeboval rychle „zaplácnout“ momentální potřebu)
že o ni během zkušební doby zase přijdete.

Zaměstnavatel na lež velmi brzy přijde
a o prolhané zaměstnance nikdo nestojí.

Spíše než zatajení posledního zaměstnání bych poradila
si dobře promyslet důvod (argumentaci) jeho ukončení.

Lamalam

Řekla bych, že budoucímu zaměstnavateli to bude jedno. Potíž bys mohl mít jenom v případě podepsané konkurenční doložky.

Dane

Při lhaní budoucímu zaměstnavateli bych byla opatrná. Lživé informace do životopisu určitě nepatří a pokud neuvedeš nějakou brigádu nebo krátkodobé zaměstnání, tak bys měl umět zdůvodnit, proč to tam není.

Jen doplním, že pokud zatajíš závažné informace, v klidu tě propustí a to i po zkušební době.