Avatar uživatele
Odpovedi18

Co se stane s lampičkou?

Když mám 100w žárovku a lampičku, která má povolených jen 60w? 100w žárovka je pro gekony:D

Zajímavá 0 před 2035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pokud bude žárovka svítit nikoliv krátkodobě, lampička se bude přehřívat. Většinou to končí tak, že závitová část žárovky se „upeče“ a při pokusu o vyšroubování žárovky ti skleněná baňka zůstane v ruce. Vyšroubovat ten plechový zbytek z objímky je fakt sranda. Musel jsem použít ploché kleštičky a smíchy jsem se neudržel na štokrli, protože jsem zapomněl na vypínač.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Pokud je objímka žárovky z plastu (bakelitu), tak to dlouhodobě nevydrží a rozpadne se. Můžou se poškodit i jiné části vyrobené z plastu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tvl, 100W žárovku, to ještě dneska někdo používá? 🙂
Bude se to hřát a při dlouhodobém používání se dost možná i nějaký vodič přepálí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Kdyby jen vodič. Klidně i ta lampička. Vodičů bych se ani tak moc nebál. Ale obtok vzduhu kolem žárovky, průduchy v některém ze směrů, materiál lampičky…

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Žádné hlouposti sem psát nebudu. Nestane se nic. Jen je potřeba brát zřetel na ochlazování krytu, který bývá z lakovaného hliníku nebo z plastu. / Vhodná orientace žhavicích žárovek je patice dolů. Sumárum. Nevadí ti 100 W žárovka, tak i lampičky mají jakousi skutečnou dimenzi hodnot nad 60 až 100 %. Takže se s lampičkou nestane nic.

/Nebyla zde možnost použití LED žárovky, o kterou charakteristiku světla dotazující nestojí. Stačí s dobrým foťákem, i v mobilu vyfotit pár scén osvětlených žárovkou nebo led. Nebo mířit na světelný zdroj. Img hodit do komplu a do programu na editaci, třeba GIMP a tam zjistit podle diagramu, které složky světla schází. No, to bylo jen na okraj. Světlo ze žárovek, tedy klasických jsou suprrrrR.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Hele ukončeme to. Pokud jde o získání tepla z nějaké žárovky, tak pro klid bude vhodné sehnat starou keramickou patici. Je to tak?

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Orestez: Co je to „kompl“?? A že existují LEDky s nejrůznější teplotou světla jsi slyšel? Dokonce s nastavitelnou? Asi ani o fotografování toho moc nevíš. Nemluvě o tom, že kompenzaci teploty bílé bys měl dělat už na foťáku.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Tohle jen moje k zasmání. Od cca let, když stříkají kluci, fakt nevím datum, jsme s kamarády chodili do kontejnerů. Tam byly rádia, televizory. Funkční. To se mi líbilo. Hele mám rádio! A šlo dom. Vzadu černý papundekl, uvnitř elektronky. (Ne zde nepodotýkám, že s pomocí strejdy jsem vytvořil nf zesilovač a celé funkční šasi s elektronkami které fungovalo jako zesák)
No a těch elektrických 220 přes prsty, šok, tam to bylo. I z mé opravy TV na návštěvě u dědečka mého kámoše. Tam jsem byl opřen o radiátor topení takže jsem dostal kvalifikační ránu a oddělal TV.
Nebo myslím loni to bylo, jak se spravoval barák na Botanické, ježí, zase se směju. Přišel tam náš elektrikář, který se pokaždé třepe když montuje světla. No já mu říkám pocem dej mě to. No a on mě dal Vago svorky do ruky teda jen jednu. Ve wago svorce byly 3 otvory né, a já zastrčil pracovní nulu a hned vedle fázi. Ty vogo ještě teď se mi třepe břicho smíchem! Tam byla jiskra a já: tys mě dal divnou svorku. Já nevěděl, že pro každý vodič je svorka zvlášť. Ten se třepal! :D Předtím jsem mu vysvětloval a všem kolegům, že je důležité vědět na čem stojím. A potom že mohu montovat zásuvky i pod napětím.
No bylo to fajn, sic těžká hokna ale co, po čase se směju.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Suka blat taky jsem si nevšiml že jde o topení pro gekonky. Soráč. Jak by se ujmula žehlička v rámci topení? Když disponuje s kolečkem ke spínání zvolených hodnot.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Keplere, proč jsi se usmíval při likvidaci šroubové patice? Je tak těžké podívat se na nohy, neopírat se o kovové části jako topení, vzít pracovní rukavici a s ní vytočit prázdný závit? Ahoj

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Dej tam LEDku.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Dej tam smrdku. Bude smrdět.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, ta to terárium určitě vytopí…

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jsem si terárka nevšiml… Tak pak pořídit teplometnou žárovku. Sama moc netopí, má silné IR světlo, pro tyhle účely to bývá konstruováno. A myslím, že výkonově jsou celkem i nízko.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Tak bych mu tu moji žárovku poslal, dal. Reflektor červené barvy odběr 250 W.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ne každej reflektor červené barvy je IR pro terárka…
https://www.akva-exo.cz/detail/te­raristika/osve­tleni/zarovky/bo­dove/221/ A jsou tam i další a další.. \jen si vybrat. https://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/teraris­tika/osvetleni/za­rovky/

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Když to tam dopsal/a až v úpravě, tak sis toho mohl těžko všimnout předtím. 🙂

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak to vysvětluje spousty věcí.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Vy jste neviděl tuhle rybku? Támle je. A dole je rak, nebo korýš.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

…pardon, zahřeje gekona…

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Gekon mě hřeje. Ale táhne mi na záda. Co s tím? Prodat, nebo přesunout dopředu?

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek