Odpovedi18

Co se stane s lampičkou?

Když mám 100w žárovku a lampičku, která má povolených jen 60w? 100w žárovka je pro gekony:D

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud bude žárovka svítit nikoliv krátkodobě, lampička se bude přehřívat. Většinou to končí tak, že závitová část žárovky se „upeče“ a při pokusu o vyšroubování žárovky ti skleněná baňka zůstane v ruce. Vyšroubovat ten plechový zbytek z objímky je fakt sranda. Musel jsem použít ploché kleštičky a smíchy jsem se neudržel na štokrli, protože jsem zapomněl na vypínač.

Další odpovědi
Arne1

Pokud je objímka žárovky z plastu (bakelitu), tak to dlouhodobě nevydrží a rozpadne se. Můžou se poškodit i jiné části vyrobené z plastu.

Alesh

Tvl, 100W žárovku, to ještě dneska někdo používá? 🙂
Bude se to hřát a při dlouhodobém používání se dost možná i nějaký vodič přepálí.

Edison

Kdyby jen vodič. Klidně i ta lampička. Vodičů bych se ani tak moc nebál. Ale obtok vzduhu kolem žárovky, průduchy v některém ze směrů, materiál lampičky…

orestez

Žádné hlouposti sem psát nebudu. Nestane se nic. Jen je potřeba brát zřetel na ochlazování krytu, který bývá z lakovaného hliníku nebo z plastu. / Vhodná orientace žhavicích žárovek je patice dolů. Sumárum. Nevadí ti 100 W žárovka, tak i lampičky mají jakousi skutečnou dimenzi hodnot nad 60 až 100 %. Takže se s lampičkou nestane nic.

/Nebyla zde možnost použití LED žárovky, o kterou charakteristiku světla dotazující nestojí. Stačí s dobrým foťákem, i v mobilu vyfotit pár scén osvětlených žárovkou nebo led. Nebo mířit na světelný zdroj. Img hodit do komplu a do programu na editaci, třeba GIMP a tam zjistit podle diagramu, které složky světla schází. No, to bylo jen na okraj. Světlo ze žárovek, tedy klasických jsou suprrrrR.

orestez

Hele ukončeme to. Pokud jde o získání tepla z nějaké žárovky, tak pro klid bude vhodné sehnat starou keramickou patici. Je to tak?

Edison

Orestez: Co je to „kompl“?? A že existují LEDky s nejrůznější teplotou světla jsi slyšel? Dokonce s nastavitelnou? Asi ani o fotografování toho moc nevíš. Nemluvě o tom, že kompenzaci teploty bílé bys měl dělat už na foťáku.

orestez

Tohle jen moje k zasmání. Od cca let, když stříkají kluci, fakt nevím datum, jsme s kamarády chodili do kontejnerů. Tam byly rádia, televizory. Funkční. To se mi líbilo. Hele mám rádio! A šlo dom. Vzadu černý papundekl, uvnitř elektronky. (Ne zde nepodotýkám, že s pomocí strejdy jsem vytvořil nf zesilovač a celé funkční šasi s elektronkami které fungovalo jako zesák)
No a těch elektrických 220 přes prsty, šok, tam to bylo. I z mé opravy TV na návštěvě u dědečka mého kámoše. Tam jsem byl opřen o radiátor topení takže jsem dostal kvalifikační ránu a oddělal TV.
Nebo myslím loni to bylo, jak se spravoval barák na Botanické, ježí, zase se směju. Přišel tam náš elektrikář, který se pokaždé třepe když montuje světla. No já mu říkám pocem dej mě to. No a on mě dal Vago svorky do ruky teda jen jednu. Ve wago svorce byly 3 otvory né, a já zastrčil pracovní nulu a hned vedle fázi. Ty vogo ještě teď se mi třepe břicho smíchem! Tam byla jiskra a já: tys mě dal divnou svorku. Já nevěděl, že pro každý vodič je svorka zvlášť. Ten se třepal! :D Předtím jsem mu vysvětloval a všem kolegům, že je důležité vědět na čem stojím. A potom že mohu montovat zásuvky i pod napětím.
No bylo to fajn, sic těžká hokna ale co, po čase se směju.

orestez

Suka blat taky jsem si nevšiml že jde o topení pro gekonky. Soráč. Jak by se ujmula žehlička v rámci topení? Když disponuje s kolečkem ke spínání zvolených hodnot.

orestez

Keplere, proč jsi se usmíval při likvidaci šroubové patice? Je tak těžké podívat se na nohy, neopírat se o kovové části jako topení, vzít pracovní rukavici a s ní vytočit prázdný závit? Ahoj

Edison

Dej tam LEDku.

orestez

Dej tam smrdku. Bude smrdět.

Kepler

Jo, ta to terárium určitě vytopí…

Edison

Jsem si terárka nevšiml… Tak pak pořídit teplometnou žárovku. Sama moc netopí, má silné IR světlo, pro tyhle účely to bývá konstruováno. A myslím, že výkonově jsou celkem i nízko.

orestez

Tak bych mu tu moji žárovku poslal, dal. Reflektor červené barvy odběr 250 W.

Edison

Ne každej reflektor červené barvy je IR pro terárka…
https://www.akva-exo.cz/detail/te­raristika/osve­tleni/zarovky/bo­dove/221/ A jsou tam i další a další.. \jen si vybrat. https://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/teraris­tika/osvetleni/za­rovky/

Alesh

Když to tam dopsal/a až v úpravě, tak sis toho mohl těžko všimnout předtím. 🙂

Edison

Tak to vysvětluje spousty věcí.

orestez

Vy jste neviděl tuhle rybku? Támle je. A dole je rak, nebo korýš.

Kepler

…pardon, zahřeje gekona…

orestez

Gekon mě hřeje. Ale táhne mi na záda. Co s tím? Prodat, nebo přesunout dopředu?