Avatar uživatele
zjentek

Co se stane s dříve často využívaným televizorem, který následně třeba rok nikdo nepoužije?

Co se stane s dříve často používaným televizorem, který následně třeba rok nikdo nepoužívá a po roce se k němu zase vrátí?

Například žiji sám, odjedu dlouhodobě do pryč a po roce se zase vrátím. Zpět nahodím hlavní vypínač/jistič a zapnu telku. Otázka zní, zda v ohledu k TV bude vše při starém, jak jsem zvyklej, jako by ten rok odloučení mezi námi (mnou a TV) vůbec nebyl.

A co pračka, indukční deska/vařič a lednička? Podobně jako telka? Jak? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 948 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JežíšKristus

Televizor může stát klidně rok na skladě, než jej někdo zakoupí, tudíž mám za to, že pokud byl skladován v příhodných podmínkách, bude vše při starém. Větší nebezpečí je při spuštěném televizoru (vypálení obrazu, zkrat…).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Rok je poměrně krátká doba, aby se u uvedených spotřebičů stalo něco dramatického, pokud nebyl byt zatopen, event. vystaven účinkům úderu blesku a pod. Co se týká televize, je možné, že nebude po zapnutí vše po starém. Mohou být přehozené programy nebo některé nenajdeš vůbec, zato se objeví jiné nové a budeš muset provést znovu přeladění a přerovnání programů pod čísla, na která jsi zvyklý. Taky mohou v ovladači mezitím chcípnout baterie. Ještě mně napadá anténa a svod, pokud máš vlastní na střeše a kdyby v době tvé nepřítomnosti silně zafoukalo. Jinak uvniř bedny by se dít nic nemělo. Jediná věc, co mě napadá, jsou elektrolytické kondenzátory, které časem zmenšují kapacitu a mohou se částečně odformovat. Ale to trvá delší dobu. Pamatuji se na někdejší kondenzátory z Tesly Jihlava 5uF/70V axiální, které asi po 7 až 10 letech dokázaly jít s kapacitou dolů až pod 1 uF. Ale to už je dávno. Takže bych byl v klidu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

V zásadě mají hoši pravdu, ale přeci jen je tu za určitých okolností jedno riziko. Přístroj (pokud je skladován ve velkém chladu až v mrazu) by měl mít čas na dotemperování.
Známý si koupil PC a měl ho celý den v kufru auta (v zimě). Přijel domů, zaplnul a… ODPÁLIL HO! Na studených tišťácích zkondenzovala voda a ta jak možná víš s elektřinou nejde moc dohromady. Takže chvíli čekat, až se klumpr prohřeje, typicky na jaře po zimě, když přijedeš chalupu a zatopíš. Týká se zpravidla slaboproudých komponent. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Naštve se a odejde. Vypálení obrazu? Hrozí pouze u panelu typu amoled. Ohrožení přístroje při zapnutí nebo vypnutí hrozí díky indukčním špičkám vždy, ať přístroj stojí nebo ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek