Ryboun

Co se stane potom s pitím, když ho vypijeme?

Nevíte někdo co se stane s pitím, když ho vypijeme a do jakého jde orgánu? Vždycky jsem si myslel, že když pijeme nápoje, tak se pití dostává do ledvin a potom se změní v moč, ale zjistil jsem, že moč, když ledviny čistí krev, není z pití, ale odpad z čištění krve. Takže v podstatě už je to v těle. Do jakého orgánu jde pití a co se s tím potom stane?

Původně – z pitím

Nejlepší odpověď
gecco

Všechno, co vypiješ či sníš putuje (zjednodušeně) do žaludku a následně do střev, v nichž probíhá trávení a odkud se to, co s potravy spotřebuješ, vstřebává do krve.
Krev pak vše transportuje do dalších orgánů k využití.
Tedy i ledviny získávají vodu z krve a používají ji k tvorbě moči…
😉
Kukni se na trávicí soustavu, řeba tady – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tr%C3%A1vic%C3%AD_sou­stava_%C4%8Dlov­%C4%9Bka …
😉

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Veškeré tekutiny (nejen voda, ale i alkohol a pod.) se dostávají do krve a s tou do různých buněk celého těla, které ji potřebují ke své funkci. Takže alkohol třeba do buněk mozku a poznáš to 🙂. Zpět se vrací-„vyplavuje“ opět krví a „nečistoty a odpadní látky“ které se vyplavují touto krví opět ve formě tekutiny (to už ale není pouze prostá voda) se „filtrují“ v ledvinách a vychází z těla ve formě moči.
Jinak trávicí systém dobře definoval a odkaz poslal gecco.