Avatar uživatele
Registrovaný

Co se stane pokud budou opět u moci komunisté?

Máme se opět těšit na znárodňování soukromého majetku, zákaz cestování a svobodného myšlení, justiční vraždy a všechny ty věci, které jsme již zažili, ale pravděpodobně už zapoměli?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Komunisti, či svazáci jsou u moci stále. Jen mají modrou , či oranžovou barvu. No a bordel je tu také čím dál větší. Tak se nic horšího už dít nemůže. Snad spíš naopak. V KSČM zůtali snad ti slušnější. Vše je opravdu ale jen- snad?

Doplňuji:
Kdo ví, kdo to VŠE řídí? Národ to ale určitě není.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nesmíš věřit všem blábolům z televize.


Avatar uživatele

Ty věříš těm blábolům, čím nás krmí politici, kteř mají strach o svá koryta?Nezapomeň, že už nežijeme v padesátých letech a komunisti nemají za zády Stalina a Sovětský Svaz.
Pokrok šel kupředu, takže i komunisti se budou muset přizpůsobit světu.
Tomu znárodňování bych věřil, ale v první řadě by každý MUSEL PROKÁZAT jak k takovému majetku přišel.Doložit svoje příjmy a jestli z těch příjmů bylo možno ten majetek zakoupit.Možná i znárodnit některé zahraniční firmy, protože dnešní dělníci v nich musí dělat jak za feudalismu.
Uzákonit kdo nepracuje, aby nedostával žádné dávky (dávky kompenzovat tím, že každý kdo je chce by měl vyčistit, uklidit, či jinak se postarat o svěřený úsek).
Zkrátka opět převzít NĚKTERÉ ZÁKONY za komunistů.
A neboj se, nezapomněli jsme co dělali komunisti, ale nynější doba je horší než za jejich vládnutí (tenkrát alespoň dělníci měli větší práva a více výhod než dnes).Tenkrát se dělalo více věcí pro blaho lidí (kdo se neprotivil systému měl se lépe než dnes).Dnes je všechno podřízeno modle zvané PENÍZE, tenkrát se koukalo, aby lidi byli spokojený a peníze na to systém dokázal VŽDYCKY sehnat (sice bylo dražší spotřební zboží, ale co je přednější nějaká televize či auto proti zdraví člověka, které bylo dostupné všem).


Avatar uživatele
Zlatý

Nestane se nic. Někdy mám, bohužel, pocit, že by tu byl větší pořádek.
Doplňuji:
Pro >mojitek<. Za prvé: Nebyla žádná KSČM, ale KSČ. Za druhé: V letech 1970 - 1980, měla registrovaných necelých 10% z celkového počtu obyvatel, tedy zhruba 1,3 milionu členů.


Avatar uživatele
Stříbrný

nebyla jsme ve straně, ani jsem je nikdy nevolila...ale nemyslím si, že pravice je lepší než levice...problém je v tom, že všichni "vládnoucí" hrabou do svých korýtek, ať je to Petr, nebo Pavel...a ty občane drž hubu a plať daně...

a jestli budou komusnisté u moci, tak zavření hranic, persekuce a pod. nehrozí..


Avatar uživatele
Bronzový

Bude tu bordel a já odjedu na západ


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, lecčeho je třeba se obávat - nebude to ze dne na den, ale historie se opakuje. Vše se zase obrátí. Kariéristi zase převléknou kabáty a budou účastni nové moci. Ta moc se bude potřebovat o někoho opřít, aby o své nově nabyté pozice nepřišla a hádejte koho mocného může mít rázem zase za zády. Vždy povstanou noví diktátoři, v mnohých už to dřímá, už jen tu moc...


Avatar uživatele
Pokročilý

Kohoutovi bych dala tisícero palců! Naprosto to vystihl, netřeba dodávat víc.


Avatar uživatele

Nezměnilo by se pravděpodobně nic ani k dobrému ani k špatnému, ale lidé by neměli zapomínat na minulost.
Doplňuji:
Komunisty bych nevolila ani za nic. Osobně proti těm dnešním nic nemám, ale připadalo by mi, že jsem zapomněla na dobu minulou. Sama jsem se ovšem neměla nikdy špatně a v 89' mi bylo osm let, tak si moc nepamatuji. Pamatuji si, že na základní škole jsem neměla ráda Němce, ale potom si řekla, že děti nemohou za činy svých rodičů a už mi nevadí. Ale s komunismem je všechno jiné a daleko horší.


Avatar uživatele
Pokročilý

no prý jenom u nás zůstali ve vládě a jinde je vypakovali


Avatar uživatele
Zlatý

Jak všichni nadávají na komanče...Tady bylo 95 % národu v KSČM a po revoluci v roce 89 byli najednou ,světe div se-všichni antikomunisti.Kampak se asitak podělo těch 95% národa,Petrslave??? Odpovězte si sám.. Ale tady po xxx letech "demokracie" vidíte kam jsme to dopracovali.Do Ameriky se sice můžou lidi podívat,ale to by museli šetřit několik let a nejíst ,protože ona ta vejplata z Úřadu práce není zase až tak velká...
Doplňuji:
tom 004 : KSČ- to je pravda.Už je to dýl a spletl jsem si to s nynější polit.stranou. A s tím procentem registrovaných -tak tomu rozhodně nevěřím,bylo jich mnohem víc.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

terry

Beer4Real - Nechtěl jsi kvůli morálnímu úpadku zde odtud odejít?
A.....bordel tu nebude, ten tu už je.

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

*1*

Avatar uživatele
Zlatý

tom004

Souhlasím. Právě jsem se chystal k podobnému dotazu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3926
Zlatý Drap 2395
Zlatý led 1693
Zlatý marci1 1320
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1192
Zlatý Kepler 991
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.