CobblíkCZ

Co se stane, když se předávkuju?

Dobrý večer,

mám takovou dementní otázku, jelikož mi po dlouhé době zachutnala Kofola.. je v pořádku, abych za 2 dny vypil 6 litrů? Nemůžu dostat infarkt? Nechtěl bych zemřít ve 12 letech :DD

Vážím 44 kg, ale i tak :D coca-cola je halda kofeinu a cukru, cukr si udělá své a kofein taky ;) kofola je ještě ok :D .. aneb energetické hodnoty na netu

Odpovědi
Quimby

Ve 12 letech bych se infarktu fakt nebál, ovšem toho množštví cukru pokud to děláš častěji už ano. Rozhodně to neprospívá organismu a to nemluvím jen o váze… Každopádně, pokud se předávkuješ jednou na silvestra tak se vůbec nic neděje.

Každopádně sem slyšel, že někdo umřel na infarkt z coca coly, ale to jí vypil fakt strašně moc a už tak nebyl v dobrém zdravotním stavu. Ale fakt netuším jestli je to pravda…

marci1

3 litry za den? Pro dětský organismus obsah kofeinu a koncentrace glukózy v něm, je ve zvýšené míře škodlivá. Nejen na kosti, ale i na zažívací systém, svaly, zuby. Tím, že kofein brání hlubokému spánku, narušuje vývoj mozku během dospívání. Právě dospívání je kritickým obdobím pro mozek a jeho rozvoj. Problémy v jeho rozvoji mohou vést k schizofrenii, úzkostným poruchám, užívání drog a také k poruchám osobnosti. To opravdu „nestraším“.V Tvém věku bych doporučila Kofolu jen vyjímečně a v malé množství, spíše občas.

da ny

Doufám, že si děláš legraci, 3 litry Kofoly + další tekuitiny v 1 dnu mohou být v této roční době rizikováým množstvím pro funkci ledvin!
Pokračuj dál, může z tebe být neduživý, obtloustlý, závislý, třeba i diabetik ;)

Šidlo

budete sa triasť, a asi aj pobežíte na záchod.....z ko­feínu dosť rýchlo trávi a ten cukor.....

fakt to nie je veľmi zdravé a hlavne budete skoro závislý od kofeínu.....ale nie tak, ako vás straší marci1:

  1. schizofréniu alebo úzkostné poruchy z kofeínu? robíte si srandu?
  2. poruchy osobnosti sú vrodené a prejavujú sa od detstva, nepotrebujú žiadne látky ako príčinu alebo spúšťač… tí ľudia proste majú vadu na mozgu

ak máte astmu či epilepsiu.....no, to aj kofola môže uškodiť

mosoj

To je ještě normální otázka, nebo již silvestrovská ?

CobblíkCZ

Silvestrovská :D