ReHu

Co se stane, když se do krabice s koláčem omylem na 2 dny zavře moucha?

Naklade třeba vajíčka?
Je možné koláč konzumovat bez rizika?

Nejlepší odpověď
jáára

to ne, to se pak prodá…

Další odpovědi
štamgast

Buď chcípne nebo ti užere nepostřehnutelný kousek koláče. Řekl bych, že tam spíš nakálí než naklade vajíčka.

pepe88

Tak to bych už nejedl.

anonym

Po oplodnění klade samice mouchy domácí denně asi sto padesát vajíček (celkom dva tisíce) na výkaly, hnijící zbytky potravy nebo na jiné páchnoucí látky. Do čtyřiadvaceti hodin se vylíhnou bílé beznohé larvy. V našich klimatických podmínkách může mít moucha domácí během jediného roku pět pokolení. Larva se po vylíhnutí pilně živí a rychle roste.Moucha domácí vyhledává podobně jako mnohé její příbuzné přesně ta místa, kterým by se člověk měl nejvíce vyhýbat – smetiště, výkaly, zahnívající a rozkládající se organické zbytky.
Na nohou jediné mouchy napočítali vědci na pět milionů nejrůznějších choroboplodných zárodků. Kromě původců mnoha dalších nemocí to objevili i helikobakterie, které se účastní při vzniku žaludečních vředů.

Když ti nevadí, že předtím, než vlítla k vám seděla třeba sousedovic Azorovi na jeho bobku…to bych už nedala ani tomu Azorovi 🙂

Zdroj: http://oko.yin­.cz/7/moucha-domaci/

gecco

Pokud je to samička, může naklást vajíčka…
😉
Taky může přinést bakterie, které se na koláči pěkně namnoží. Robněž přispěje ke kvalitě koláče svým trusem…
___
Na druhou stranu – já bych se konzumace takového koláče nijak neobával – přílišná úzkostlivost škodí…
😉

lexx

co by…užije si královskou hostinu, koláč bych spucoval bez výčitků

redy

Ani náhodou bych to nejedla.Kup si novej.
gecco, souhlasím jen s první částí odpovědí 🙂

bolak

jó v krabici s koláčem, tam to žije, tam se dějou věci…

gecco

Redy – kdybys byla na vojně, dala by sis klidně nášup…
😉