cepice

Co se stane, když prostřelím cisternu kapalného dusíku?

Vznítí se, nebo se jen vypaří? Prostě co se stane po zásahu kulkou.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jen nějaká ta kulka to nedokáže, chtělo by to větší ráži. Dusík se vznítit nemůže, naopak zabraňuje vznícení. Pokud bude z cisterny vytékat ven, vše v jeho bezprostředním okolí zmrzne na kost jako Terminátor (teplota varu je –196 st. C) a vše živé se udusí. Samozřejmě se během všeho toho intenzivně vypařuje.

Další odpovědi
Lamalam

Dusík, jak už jeho název napovídá, příliš hořlavý není. Cisterna se jistojistě nevznítí.

gecco

Viděla´s Tajemství Ocelového města s Růžkem a Hanzlíkem?
http://www.csfd­.cz/film/8036-tajemstvi-oceloveho-mesta/prehled/
😉
Tak tak nějak vypadá únik většího množství kapalného dusíku…
😉

mosoj

Dusík je inertní plyn. Nehoří a zabraňuje hoření. V současné době je medializován únik kapalného kyslíku a snížení teploty v okolí až na –26oC.
Totéž by se dělo s kapalným dusíkem, díky expanzi a výparnému teplu by klesla teplota okolí na mínusové hodnoty. Dusík je nedýchatelný.

Dochy

Mosoj: Jen k tomu „nedýchatelný“ – trochu nepřesné, když vzduch který dýcháme je z velké (převážné) části právě dusík. Jen při uvolnění většího množství dusíku se bohužel nedostaneme ke kyslíku…

Pospíšil

Holomrááááz! Hóóó-lóóó-mráááz!