jirka F

co se stane když nejí ani nepije?

Dobrý den jeden spolužák všem ve třídě dělá obrovské starosti i paní učitelce tak se chci zeptat co se s ním stane když celý den nejí ani nepije a když mu někdo dá pití k ruce tak to odstrčí a dost se myslím začíná projevovat dehydratace ztráta výkonosti a ještě čím dál hůř vnímá okolí nechce jít na oběd i když ho nutí a v lavici občas sedí a na některé otázky vůbec nereaguje kouká do lavice třeba jen občas kývne hlavou ano nebo ne už ani nemluví celá třída se o něj bojí a děsí mě léto až bude 32 a víc

tak vás moc a moc prosím poraďte
Doplňuji:
Dopňuji: k puse když mu to někdo dá

Nejlepší odpověď
ahold

Každá škola má svého psychologa. Ten by to měl co nejdříve vědět. O další postup se určitě postará.
Je pěkné, že se staráte o zdraví spolužáka, ale tady už je třeba odborné pomoci.

Další odpovědi
da ny

To může být pěkný průšvih, je třeba zjistit co a proč se děje…
A co na to rodiče?
Sociální pracovníci by to po nahlášení (školou) měli řešit. Kromě sociálky je to jistě zralé na lékařskou odbornou pomoc – psychiatra!

rigormortis

Tak tady už jen sociálku…možná doma hodně trpí a takto reaguje na stres…a možná ne, každopádně je to stav ohrožující život, který se musí řešit.

anonym

Tady je každá rada asi drahá,ale měly by to řešit jeho rodiče,tak pokud ti na něm záleží,hledej jeho bydliště a informuj rodiče nebo třídní učitelku.

lexx

smutný příběh, doopravdy…dělá to z trucu nebo špatné sociální situace ? víte, jsem starší člověk ing. VŠ a dlouhou dobu neobědvám, není čas ani finance…

Pepa25

Předpokládám, že je to nějaký truc …Jak dlouho to trvá? A především – celý den nejste ve škole a ráno a po škole normálně jí a pije, ne?