mosoj

Co se stane, když lékaři odejdou?

7 000 lékařů na odchodu. Není to dokončení rozprodání a zničení této republiky a nechání občanů na holičkách ?

Nejlepší odpověď
rynek878

Tuto černou představu si asi nikdo nedovedeme dost dobře představit,myslím si,že by se to pomalu rovnalo bojovým podmínkám.

Další odpovědi
Terryle

Tak ono jich myslím tolik zase nebude. Na to, aby mohl doktor vykonávat praxi v zahraničí, musí umět sakra dobře jazyk… a takovou úroveň, co tak mám zkušenosti z domova, zase tak moc lidí nemá, pokud teda nevyjeli během studia na nějakou dobu ven. Myslím, že spousta starších doktorů, kteří o tom zatím uvažujou, si to ještě rozmyslí – ono to teď vypadá úžasně a lákavě, ale taky to budou mít pěkně těžký.
Je to ostuda. Doktoři by měli být jedni z nejlíp placenejch odborníků, a to už potom, co vylezou ze školy, a ne aby se s nima oralo, jako teď. Hlavně, že kdejaká slečna v bance u počítače si odsedí osm hodin a má třicet litrů :o/
A jestli na to fakt dojde a nastane velká invaze doktorů z východu, těšit mě to nebude. Proti cizincům absolutně nic nemám, ale nějak bych neměla moc dobrej pocit, kdyby se mi zdálo, že mi doktor úplně nerozumí :o/ Pokud by uměl výborně česky, tak není problém, ale mám strach, že čeština právě problémem bude… :o/
Doplňuji:
Led: se sestřičkama máte úplnou pravdu, ty jsou odrbávané ještě víc než doktoři – myslím, že po všech stránkách. Pacienti si otevřou hubu, doktoři si dovolej bejt protivní a sestry se můžou mezi tím zbláznit. Maj podobnou odpovědnost a dělaj snad všecko – od odběrů až po přebalování a krmení nemohoucích pacientů. Těm není závidět ještě víc. Ale zase na druhou stranu sestřička většinou neživí rodinu, většinou mívá manžela a chlapi maj obvykle větší příjem.
Nesrovnávala bych ostatní zaměsntatce s doktorama. Přece jenom, potravinář nemá každodenně přímou zodpovědnost za něčí životy, nestudoval tvrdě minimálně šest let (plus další studium a tvrdá práce na akreditaci, nebo jak tomu říkaj) a tak. Tady jde myslím hlavně o mladý doktory, co mají čerstvě po škole – nemocnice je prý šeredně odíraj, dělají šíleně dlouhý služby a mají za to směšný peníze. A vemte si, že třeba uvažujou o rodině a tak… a když jste v práci od nevidím do nevidím a máte nějakejch patnáct tisíc, je to fakt tragédie :o/ Jasně, že by člověk tuhle práci neměl dělat kvůli penězům, ale měl by jich dostat tolik, aby nelitoval, že to šel dělat. Buď by doktor měl mít malý peníze a přiměřenou pracovní dobu, nebo makat jako vzteklej, ale mít to dobře zaplacený… :o/

kropitko

NÁZOR

hanulka11

Tak to je dost špatná vizitka našeho zdravotnictví.
Myslím,že spousta odborníků tu bude chybět, možná za nimi budeme jezdit ven …kdo na do budeme mít.
Doplňuji:
U nás na orthopedii je jeden černý doktor od někud z" teplých krajů"…musím říct, že je moc šikovný a příjemný.

ten který je

Přijdou lékaři z Moldávie,Vietnamu a Mongolska.

Miroslavst

Na tuto názorovou otázku odpovím tak, že ať si klidně jdou, pokud si myslí, že tam budou mít na růžích ustláno. Bohužel pro ně, ale tam se musí makat a ty peníze sice větší než tady si nemohou jen tak odsedět společně se sestřičkama u kafe, jak je u nás zvykem.
Divím se lékaři, že jde studovat takový obor, který jak nyní říká je velice neohodnocený.
Já osobně bych nešel na školu, kde je poté tak „špatná“ a neohodnocená práce. Raději bych zvolil jinou, kde bych v práci byl lépe ohodnocen.

anonym

Nic se nestane – vlastně – učební obor „Bába kořenářka“ bude zajímavý.

dudu

Terryle přesně vystihla jádro pudla. V podstatě se jedná o jeden velký humbuk, podobně jako tomu bylo u ptačí chřipky, prasečí chřipky atd. Zase zde jsou až na prvním místě prachy, veškerá morálka i etika jsou do háje a jako rukojmí pacoši.

led

Je to zlá ukážka riadenia štátu. Nakoniec to skončí tak, že sa stretnú zástupcovia vlády a lekárov a najdu kompromis.
Smutné je ale, že pri „doktorských“ problémov sa zabúda na desaťtisíce zdravotných sestier, ktoré to väčšinou odrobia a nedostanú ani „ďakujem“. Zdravotníctvo to nie sú len lekári ale aj zdravotníckí, technickí aj hospodárskoad­ministratívni pracovníci.
Na druhej strane, ako sa zlučuje Hippokratová prísaha s mamonom? Veď v rámci úspor si bežní občania uťahujú opasky a lekári vydierajú. To by mohli potom aj potravinári, textiláci a podobne.
Doplňuji:
Zámerne som postavila ako kontrast lekárov a potravinárov s textilákmi. Aj tí pracujú, aby sme vôbec žili a mali v čom chodiť.
Každá profesia má svoje prirodzené ocenenie.
Neberiem lekárom ich štúdium a náročnosť práce.
Ale, odpustite naivnú otázku, prečo sa hlásili na túto profesiu. Pre peniaze, alebo pre liečenie? Predsa dobrý lekár musí svoje povolanie brať ako koníček, nielen nanútenú prácu. Ináč by z neho bol Dr.Cvach a nie Dr.Sova. Chápem, že žiadajú väčší plat, je to prirodzené pre každého pracujúceho. Ale nachápem, prečo si vybrali práve túto dobu na vydieranie, keď ľudí vyhadzujú z práce pre úspory mzdových nákladov, klesá hodnota reálnej koruny. Ľudia nemajú na lekára, na lieky.
Tí čo odídu, nie sú lekári hodní svojho titulu (na ktorý sa im zložili všetci občania, neplatili si predsa celé štúdium sami), ktorí pracujú pre zdravie svojich spoluobčanov. Miesto skalpela držia v ruke peňaženku. Takí nech radšej odídu, aj tak sa nikde neuplatnia.
Lekári, naozajstní Lekári ostanú.

janek66

á si myslím že to doktoři jen tak zkouší co z toho „kápne“.Opravdovým doktorům,kteří provádí náročné operace a zachraňují lidské životy bych přidal,ti si to určitě zaslouží.Ale takovým co se na vás podívají z pěti metrů a ví všechno ještě ubrat.Narazil jsem na lékaře který mi za čtyři dny dokázal vyléčit oboustranný zápal plic.Ovšem následky jeho „léčby“ mne provázely ještě mnoho let.Takovým bych koupil i letenku co nejdál.
Doktoři z východu jsou někdy dobrými odborníky,ale problém je jazyk.U nás na pohotovosti je jeden "muhamad"výborný doktor ale špatná čeština.Otec měl zlomenou nohu,všechno proběhlo v pořádku,napsal mi pro něj recept na berly,šel jsem do lékárny a dostal ELASTICKÉ OBINADLO!Muhamad to nějak popletl.Se sestřičkou jsme se zasmáli,dostal jsem druhý už správný recept a bylo to.:-)

Gollumek.88

já se jim nedivim. poslední dobou rostu z toho jak čtu co se tady děje. Poslední dobou sleduju kauzu s p. Lacinou, údajným pirátem z D1 jak ho jiní znají. To co dneska vyšlo jako rozsudek mi přišlo tvrdý, ale argumenty proč tomu tak bylo a z čeho ho nakonec obvinili mě dostalo do kolen. Hned pod tímto článkem jsem viděla další čerstvý článek kterak opilý řidič srazil na přechodu otce s dcerou a dalším dítětem v kočárku. Hrozily mu až 4 roky ve vězení, soudce ho pustil a nic se mu nestalo.

Jestli toto není padlé na hlavu, tak sem asi blázen. Lékařům se nedivím. obdivuju je, že to vydrželi tak dlouho, ale s tímhle jednáním s obyčejnými vovčany to nemohlo skončit jinak.

Mousinek

Co se stane? Stane se že budem všichni nemocní a umřem a vůbec se na to netěším

lorja

Může to dopadnout i tak,že budeme ve své rodné zemi chodit k lékaři se slovníkem,abychom se s ním domluvili.

rosa

Já myslím, že vůbec nic. Horší zdravotní péče už být nemůže. U obvodního čekáte hodiny a i když není zrovna nikdo uvnitř, tak zase čekáte než vypijí kafíčko. U specialistů (některých) jsou dlouhé čekací doby ma objedání, lékaři na vám nemají moc času – pořád píší jen na počítačí a skoro vás vyšetřují od dveří. Přehrávají si nemocné od jednoho k druhému, aby měli bodíky. Už to horší nebude. A když lékaři odejdou, tak se brzy zase vrátí,protože svět chce špičkové lékaře s perfektní znalostí řečí. Nic tam nedostanou zadarmo, budou muset makat- a bez toho kafíčka. To je můj názor.