ozzius

Co se stane, když kočce odebereme taštičky (konzervy)?

Zdravím, mám kočku, která žere pouze taštičky nebo konzervy – granulí se nedotkne. Co se stane, pokud ji přestanu dávat taštičky? Ze začátku jedla granule trochu, ale asi moc rychle si zvykla na konzervované jídlo. Vzhledem k tomu, že kupuji pouze kvalitní krmivo, tak jsou konzervy velký zásah do rozpočtu a já to nechal dojít až moc daleko. Děkuji za vaše postřehy a odpovědi…

Odpovědi
nyjono

Jiná odpověď (doplňte)...

Já volím variantu takovou, že granule mají kočky k dispozici pořád a kapsičky nebo konzervy dávám na přilepšenou.
Třeba ráno nebo když odcházíme. Takže cca 2× denně každé kočce polovinu kapsičky.
Je to vhodná alternativa, protože některé kočky málo pijí a díky kapsičkám a konzervám do sebe dostanou tekutiny navíc.

paul1

Začne jíst granule chvilku po té co zjistí, že nemá na výběr.

Daidal

Začne jíst granule chvilku po té co zjistí, že nemá na výběr.

Odpověď dva a tři je skoro stejná.
Je jen rozmatelná, ona si přivykne i na jiné jídlo. Granule jsou podle mě taky luxus. My kočkám kapse dáváme občas, granule o něco víckrát, ale ne zase moc. Jinak jim dáváme zbytky z obědů, staré salámy/šunky, mléko, popřípadě nadrobené rohlíky s mlékem (to měl náš starý kcour nejraději). Plus si ještě samy loví, hlavně myši.

Neboj. Určitě hladem nepomře, kočky nejsou blbé, aby nežraly „podřadné“ jídlo. Prostě začne jíst to, co jí začneš dávat. Ze začátku možná bude „ohrnovat nos“, ale to ji přejde.
Občas se stane, že se některé kočky, takhle neúmyslně rozmazlí až ke krajnostem. I nám se to stalo.

GM

Jiná odpověď (doplňte)...

Kočku nedonutíš jíst něco, co nechce. Jestli si myslíš, že ano, pak nerozumíš kočičí duši.

cappuccino

Jedna moje znama krmi kocoura vyhradne jatyrkama a tvrdi, ze by nic jineho nezral. Jina znama kupuje kockam vyhradne mlete hovezi maso a tvrdi totez.
Nemyslim si, ze jejich kocky by byly nejak vyjimecne, to spis panicky jsou trochu prastene:)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Daidal, nic proti, ale nespletli jste si kočku s prasetem, podle toho krmení?

Daidal

Proč? Když zbydou nějaké kosti, kousky masa, ryby, něco smaženého apod., tak je to pro kočky dobré. Stajně tak starší salámy, šunky a sýry, které kočkám chutnají. Podobně pro psa. Je lepší to vyhodit, než to dát zvířatům, pro které jsou to pochoutky?
Kočky „překvapivě“ nejsou od přírody stavěné na nějaké whiskasky a speciální granulky každý den… rozmazlené, tučné a líné domácí kočky, které už se ani nemůžou pohnout a nesní nic, co stojí pod 50 Kč.
Znám tucty lidí, kteří krmí kočky úplně stejně jako my a je to naprosto normální.
Nechápu jakou v tom vidíš souvislost. Prsata jsou všežravci a většinou se jim hází nějaký humus, mix. Zvířata co sežerou všechno i nějaká nahnilá žrádla.

GM

Daidal – krmíš kočku tím nejhorším, čím můžeš, kočka je masožravec, ne všežravec. Mléko je pro kočky absolutně nevhodné. Mí kocouři dostávají 2× denně kvalitní kapsičky, 1× denně kuřecí nebo hovězí maso, granule mají stále k dispozici i s čerstvou vodou. Ozzius – proč si pořizuješ zvíře, když na to nemáš? I ta kočka potřebuje správnou výživu.

Daidal

Že kočkám mléko nedělá dobře jsem slyšel už hodněkrát (přesto se jim po tisíce let dávalo a dává). Že by jim to nějak dělalo špatně jsem si nikdy absolutně nikdy nevšiml… Chudák kočka, maso, kosti, salámy, to je pro ni strašné. :D
Že je masožravec vím taky, ale vztahuje se to i na živočišné produkty.

Tvl, tohle beru jako urážku, protože mám kočky asi ze všech zvířat nejraději a krmím je tím, co mají rády a co jim dělá dobře. Kdyby ne tak se nedožívají zpravidla 15 let a bez zdravotních problémů (za ty roky spousta koček u nás i u babičky, 12 – 17 let, když nepočítám, když se nějaká zatoulala).
Že si svoje kočky takhle rozmazluješ je tvoje věc. Rodinná známá taky chová kočky, nedává mléko, jen vodu, krmí pouze kapsičkama, konzervama a granulkama. Jsou pouze domácí (ven nesmí), taky je překrmuje, žádná z těch, které chovala se nedožila nad 10 let. Často s nimi chodí k veterináři (zařívací problémy, něco s očima, neidentifikovatelné problémy, kdy kočka tak nějak divně mňouká… my k veterináři nechodíme, protože jim nikdy nic není). Pečlivě se o ně stará, to jo, rozmazluje je, dává jim jen „kupované lahúdky“ a jsou to často kočky tučné, které už si ani neumí hrát. Jen ležet v tom svém košíčku a žrát.
Správná výživa je co prosím? Určitě to nejsou kapsičky… bože vždyť kočka je tvor zpola divoký, potřebující prostor, sovbodu a přírodu, a má vlastní stravu (myši a jiné hlodacvce, ptáky a různé menší savce).
Nedávno ještě žádné kapsy (ani granule) pro kočky NEEXISTOVALY. Tohle je docela moderní.