zjentek

Co se stane, když do strojku hodinek nastříkám kontox?

Nemůžu rozchodit quartzky Mercedes, přičemž mám novou baterku 🤷‍♂️

(Stará baterka uvnitř strojku pouštěla zelené, víte co, mechanicky jsem utřel, ale nejdou.)

Nejlepší odpověď
aliendrone

Doporučuji rozebrat co to jen jde a pak éterem (vatičkou na párátku) pečlivě odrbat. Hlavně prostor mezi nožičkami čipu (klenotnická lupa DOPORUČENA). Lze použít i lékařský lihobenzín. Nechat vyschnout, smontovat. Pokud to nepomůže, tak se reaktanty z vyteklé batrie buď podepsaly na tišťáku (možná i opticky rozpoznáš), případně prolezly do pouzder součástek.

Pokud použiješ na odrezení nějaký ten kontaktol, tak hlavně NESTŘÍKAT, jen nanášet výše uvedeným způsobem. A poté použij k odstranění zbytků kontaktolu ten éter.¨
Hlavně nespěchej s vložením baterie, dokud to nebude suché, to si koleduješ o definitivní smrt. To samé, když to budeš máčet (louhovat), i ten éter může napáchat škody, prostě to chce citovku.

Pokud ale byla baterie vyteklá v hodinkách delší dobu, vidím šanci na úspěch velmi bledě.

zjentek

Aliene 👍