Terixína

Co se stane, když do lávy vylijeme vodu? 1) malé množství vody 2) velké množství vody

Nejlepší odpověď
anonym

V obou případech se stane totéž, láva předá tepelnou energii chladnější vodě, láva se adekvátně ochladí, voda ohřeje, v závislosti na míře dojde ke změně skupenství u vody v páru a u lávy v pevnou látku, samozřejmě k této změně bude docházet jen lokálně poblíž místa kontaktu …

Další odpovědi
Kelt

Voda se vypaří, jedná se o využití termiky a jejích zákonů.

mosoj

Voda se téměř okamžitě přemění v páru, což se v případě většího množství vody rovná explozi.

aliendrone

V prvním případě budeš mít malé množství páry, v druhém velké množství páry – za přepokladu že je k dispozici dostatečné množství lávy s dostatečnou teplotou. Kdybys měla jen „bobek“ zřeba i žhaé lávy, moc páry bys nezískala. ;) :D

mosoj: K explozi by MOHLO dojít jen v případě, kdyby vznikající pára neměla kam unikat. (typická kombinace sopka+mořská voda) Jinak je to jen prudký var.