mosoj

Co se stane když člověk zemře ?

Podle Einsteina je energie ve vesmíru neměnná. Nemůže vzniknout ani zaniknout. Kam zmizí z těla člověka po jeho smrti. Nesouvisí to s duší člověka?
Doplňuji:
Podlo mnoha vědeckých prognostiků se očekává důkaz existence duše v poměrně blízké budoucnosti.

Nejlepší odpověď
aramah

Má klid :)

Další odpovědi
www

Podle téhož vědce není duše energií.
Energii těla „vyrábí“ živý organismus, po smrti tedy ne.
A pokud člověk zemře, je jednoduše mrtvý.
Doplňuji:
K doplnění:
Až to ti vědci dokáží, tak to bude dokázáno. Zatím ne, nikde jsem to ani nečetl. Možná se ale „pohybujeme“ každý mezi jinými vědci.. 😁
Rozhodně si s tím hlavu nelámu, prdnu do desky a bude to 😁.

annas

V prach se obrátí, jak praví Bible. Nebo duše si „sedne za keříček“ a čeká, až se jiný jedinec objeví a převtělí se v něj – Platonova teorie.
Nikdy jsem tomu nevěřila, ale uvědomuji si, že některý člověk je vám sympatický, jiného nemusíte. Proč? Souvisí to s minulými životy?

Sůwa

Tato teorie mi vyhovuje, jen je nepříjemné, že zůstane odpad podléhající rozkladu. Na existenci duše nejen věřím, ale mám i nějaké důkazy, jenže jsou nepřenosné. Nepovím.
Doplňuji:
Pokud si to dobře pamatuji, tak energie se nemůže ztratit ani získat, může se jen přeměňovat. Takže by to mělo být jasné, jen nevím na co se moje energie přemění 🙂

led

Einstein netvrdí nič proti premene jednej energie na druhú.
Teória
Energia ako celok sa nestráca. To znamená po smrti sa môže duševná energia zmeniť v inú energiu.
Prax
Zatiaľ vám nič konkrétne nepoviem. Dodnes túto teóriu ale nikdo nedokázal. Prosím, počkajte na spojení, po mojej smrti vám to prídem povedať.
PS.
Prepáčte, zabudla som povedať, budete musieť ešte dlho čakať, umrieť sa nechystám tak skoro.

SeptikB

Existuje výzkum (anebo taky internetový a filmařský hoax), že v okamžiku smrti klesne váha člověka o 21 gramů… Podle mě je duše příliš nehmotné povahy na to, abychom to mohli měřit současnou vědou, ale možná vás tato informace posune někam dál 🙂

Naty777

poraďte mi na mojí otázku pls prosím prosím mooooooocinkyy prosíím :(