Avatar uživatele
mosoj

Proč v okamžiku smrti klesne váha zemřelého člověka ?

Podotýkám, že se jedná o vědecké vážení i s lůžkem na kterém zemřelý leží.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, bolak, redy, zjentek, gagaga, marci1 před 2472 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

já si myslím, že v okamžiku smrti ztěžkneš ..ta duše, co popisuje česílko, tělo celou dobu života jakoby nadlehčuje ..si všimni, že když ti něco usne v klíně (dítě, fretka, atp.), tak strašně ztěžkne, páč při spánku se třeba ta fretka toulá bůhví na jakejch astrálních cestách a to je to samý jako smrt a když se probudí, tak se tělo rovná váze fretky, duší nadnášené ..česílko to nemoh vědět úplně přesně, jelikož ve vodě je tělo nadnášený silou... atd atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

"Na počátku 20. století vyslovuje americký lékař Duncan MacDougall myšlenku, že lidská duše má určitou hmotnost. V 90. letech minulého století vědci provádí experiment, během něhož zkoumají změny probíhající v těle a mozku umírajících. Pacienti jsou nepřetržitě i se svým lůžkem připevnění na váhu. Překvapivě vychází najevo, že v okamžiku definitivní smrti se hmotnost umírajícího vždy zmenší o 21 gramů!"

Následuje několik let vytrvalých diskuzí a pokusů o vysvětlení fenoménu 21 gramů, až se berlínský lékař Dr. Martens Becker rozhodne experiment zopakovat. Využívá nejmodernější prostředky a k dispozici je mu 2000 pokusných subjektů. Výsledek nového bádání je stejný. Poté, co přístroje přestanou zaznamenávat existenci vědomí v mozku, tělo ztratí na váze 21 gramů. Kam gramy mizí?

Mnozí tento úkaz považují za důkaz existence lidské duše, která po smrti opouští tělo. Váží lidská duše 21 gramů, nebo za změnou hmotnosti stojí dosud nepopsané děje v lidském organismu?"

http://konspiracni-teoriee.blo g.cz/…
--
Závěr experimentů, které jsou uvedeny v odkazu.

"Můžeme se pokusit vysvětlit tento jev s ohledem na vysvětlení pojmu hmotnost neboli váha. Jestli živé tělo během svého života vytváří různá fyzikální pole a částice, po smrti se tento proces zastaví a ve spojení s vnějším světem se to projeví ve změně hmotnosti. "
http://www.spirit.cz/…


Doplňuji:
" Od nástupu křes ťanství se všeobecně uznává, že po smrti duše vystupuje do nebe. Znamená to, že je podobná něčemu, co si lze představit jako balónek naplněný vodíkem nebo horkým vzduchem. Má tedy negativní hmotnost, jako kdyby nadnášela svého nositele. Pokud bychom chtěli použít moderní jazyk, jako by duše byla nadána antigravitací, a tělo, které se s ní rozloučí po smrti, by mělo náhle vážit více než za života."

Jinak dsikuse

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

To se asi nikdy nedozvíme. Traduje se, že člověka opustí duše o váze 21 g, ale může to být třeba tím, že člověk vydechne vzduch z těla. Těžko říci.
O pokusech s vážením ve zdroji.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/D uncan_MacDougall_%28doctor%29

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Opustí jej duše.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

A pak už k úbytku na váze nedochází?

A vážej všechny duše stejně? Pokud má hmotnost duše kladnou hodnotu, neznamená to tedy že všechny duše jdou do pekla? Přece když má něco 21g (hustota vzduchu je 1,2), musí to zákonitě klesat..

před 2471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

A sakra, už mám další otázku v druhém testu o rozšířených mýtech :-)

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda