Tombik

Co se stalo s manžely Tugendhatovi poté co opustili jejich brněnskou vilu v roce 1938?

Bohužel se mi nepodařilo najít, kdy kde a jak zahynuli, popř. nějaké souvislosti k Vile Tugendhat. Díky

Nejlepší odpověď
quentos

emigrovali.

Parádně je to vylíčeno v knize Simona Mawera „Skleněný pokoj“. Vřele doporučuju, nádherné dílo, dozvíte se všechno.

Další odpovědi
hanulka11

Manželé Tugendhatovi tady bydleli pouhých 8 let. V roce 1938 emigrovali do Venezuely

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1024681598-deset-stoleti-architektury/297323230­700033-vila-tugendhat/