1popelka1

Co se stalo první tatranské turistce po návratu domů k manželovi?

Myslíte, že ji vřele uvítal?
Představivosti se meze nekladou, možná se někdo trefí do černého. Zkuste zpočátku negooglovat.
Doplňuji:
Po návratu z třídenního výletu Albert Laský vyřkl nad svou drahou chotí krutý ortel. Za její TROUFALOST ji uvrhl do nejpevnější hradní věže. Tam Bea prožila v drsných podmínkách šest let. Jediným potěšením byla pro kněžnu dvě malá okna – jedno paradoxně s výhledem na Tatry a druhé, kterými ji podávali jídlo.
Z vězení Beatu vysvobodil až nový kežmarský hradní pán Ján Neuber. Údajně už pomatenou ji odvezl do Košic, kde později zemřela.
Zlé jazyky tvrdily, že Albert Laský jen využil vhodnou příležitost a lehce se zbavil své o 20 let starší manželky, aby si mohl v klidu užívat jejího bohatství.
V 16. století byl čin Beaty Laské označován za NEMRAVNOST, ale dnes o něm hovoříme jako o prvním známém turistickém výletě do Vysokých Tater.

Nejlepší odpověď
annas

Bylo to v 16. století, takže určitě ji manžel neobdivoval. Nějak ji za opovážlivost potrestal – zavřel někam do věže? Nebo dokonce poslal katovi? Nevím.

Další odpovědi
anonym

Já to vím,shodou okolností jsem byl u toho,když se Beáta z Kežmarku vrátila.Alber­t,hradní pán se namíchl a zavřel ji na 6 let do Hradní Věže.
V roku 1565 jste to neměly lehké,turistky.

iceT

Ja bych rekla,ze se domu ani nedostala,nebo cestou zpatky onemocnela a po navratu zemrela.

dudu

Nevím jak vše proběhlo tehdy, ale dnes by možná jen suše poznamenal: do pr....., už ani na ty tatranské medvědy není spolehnutí.