Kryšpín

Co se nejvíce povedlo za rok 2018?

Blíží se konec roku jsou tady zkušení, starší kteří mohou tržní hospodářství při budování kapitalismu v Česku solidně posoudit za minulý rok.

Názor politologa Z. Zbořila, bohatí zbohatli, chudí chudli, lháři lhali, zloději kradli, naučili jsme se žít na dluh, zbytek si vylévá zlost na nesprávném místě. Je rozhodnuto dovážet lidi z Afriky na zvýšení populace a tento problém neb vyřeší další generace.

Nepřetržitá kritika A. Babiše, své minulosti se Babiš zbavit nemůže, ale ptát se po zbohatnutí velké části ostatních, to by BIS měla nepřetržitého Ježíška.

Proto by bylo nejlépe odstěhovat se na Seychely, neb do Kalifornie jako majitel Seznamu.cz

Otázku jste doplnil a změnil kategorii z KULTURY a SPOLEČNOSTI na PRÁVO a ZÁKONY.

Je to od vás nefér, protože je rozdíl v odpovědi na různé kategorie.

Nejlepší odpověď
hapiky

Ekonomická prosperita a život v míru.

Další odpovědi
Kepler

Mně se nejvíc zamlouvá zvýšení důchodu lednem počínaje. A snad budu mluvit za většinu, že nám bylo dopřáno dožít se konce roku alespoň v relativním zdraví.

zjentek

Nějaký silný osobní přesvědčení snad vede ke snaze všeobecně a bez uzardění pojit „povedlo se“ s financemi?

A co se lidem nejvíce povedlo?

Papež tohle řešil cirka před půl dnem:

„Lidé se stali chamtivými a nenasytnými…"
https://echo2­4.cz/a/SghSp/­pamatujete-na-chude-a-strezte-se-materialismu-papez-odsoudil-konzum-chamtivost-a-nenasytnost

A co se může povésti následující roky? Zkusme třeba zastavit tento již rozjetý vlak! Můžeš začít taky… ;)

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=lidstvo+se+sta­lo+nenasytn%C3%BDm&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

annas

Kategorie je kultura, takže reaguji na oblast kultury.

Tuto kategorii jste změnil na Právo a zákony, je to od vás nefér.

1.Vyšlo mnoho zajímaývhc knioh od různách autorů.

2. Uskutečnily se různé významné jkoncerty

3. Zaujaly mnohé divadelní a filmové přemiéry

4. Proběhly zajímavé výstavy a jiné akce

5. ˇ byly oceněny Uspěchy sportovců, herců atd.
--

K podotázce
¨Hospodřáské úsoěchy – úspěchy některých českých firem, které mají dobré jméno ve světě, jsou úspěšné a i v těchto dobách dokáží růst.

https://domaci­.ihned.cz/tagy/us­pechy-firem-284623

Jiří Bohumil

Že se přece jenom nakonec podařilo sestavit vládu s důvěrou.:-)))
Parlamentu. A že si předseda vlády (zatím) rozumí s prezidentem.
Co se týče ovčanů, tak se to sice „údajně hloupé“ většině líbí, ale „údajně inteligentní“ menšinu to pořádně (slušněji se to asi říci nedá) se.e.
Holt, máme „demokracii“. 🙂
A že tato vláda přidala na důchodech, souhlasím s Keplerem.
Všichni chtějí stále víc, inflace a devalvace stále vyšší, úspory předvídavých (spořivých) důchodců jsou tím, za ta léta, absolutně znehodnoceny.
Špatný příklad pro mladší ročníky, když vidí, že na důchod se šetřit nevyplácí!!!
Ale jinak jsem spíše zvědav, jak to bude v roce příštím a dál.

Jiří Bohumil

„Lidé se stali chamtivými a nenasytnými…„
https://echo24.cz/
Zjentku, a hlavně že se ti černoprdelníci tak u nás rvali o restituce a nyní se jim ani nelíbí, že by z nich měli zaplatit taky daně, jako běžný člověk. Káží vodu a "chlastají“ víno.;-)