muhamed

Co se může stát když jsem volal nechtěně tísňovou linku?

Přesněji jí volal můj malý synovec. Ani jsem o tom nevěděl dneska jsem si všiml, že tam mám 13 hovorů na tísňovou linku. Řešit se to asi už nebude, ale jen tak abych věděl.
Doplňuji:
No ono mu to moc vysvětlit nejde, když mu jsou 3 roky

Nejlepší odpověď
anonym

Obsluha těchto linek je školená, takže asi pozná že hovoří s dítětem. Případné škody za zbytečné výjezdy se řeší se zákonnými zástupci dítěte.
Bližší info v diskuzi.

Doplňuji:
Nevím, nějaká lidská havěť mi smazala nezávadný příspěvěk v diskuzi, takže se dá čekat, že za chvíli zmizí i celá moje odpověď, tímto se předem omlouvám všem, kteří bodovali :((

Další odpovědi
anonym

Za zneužití tísňové linky hrozí pokuta až 100 tisíc korun. V případě opakování během 2 let může být pokuta až dvojnásobná.
Doplňuji:
Vysvětlit děcku, že blokuje a tím se nemůže dovolat někdo jiný. Takový malý oblbovák. Pokud to bylo nechtěně, neřešte to. Uvědomte si, že HZS, PČR i ZS mají zařízení, které zobrazuje tel. č. i když je máte normálně potlačené, nezobrazovat .

jirkajirka

Tříletému dítěti se to vysvětlit dá.Hlavně kdy na tuto linku volat.Děti mají různé nápady.

honza19hk

pokud nic nenahlásil a složky IZS nevyjely tak nic platit nebudete. Pokud by hasiči nebo jiná složka vyjela a ukázalo se že naprosto a úmyslě zbytečně pak vám můžou dát zaplatit výjezd cena výjezdu se pohybuje podle toho kolik vozidel vyjede. třeba u hasičů to je 2–3 tisíce za jedno auto.

bylo by ale dobré mu tohle zatrhnout,nebo zablokovat přístup k telefonu.

jiriii

Pravděpodobně se nestane nic. Ale asi bych se zkusil jen tak zeptat na policii. P
Doplňuji:
ro jistotu

led

3-ročné dieťa už je schopné rozlíšiť zlé od dobrého.
V tomto veku by už malo vedieť, ktoré zariadenia nie sú na hranie,
Ak ho necháte v nevedomosti, „veď je malé“…, môže sa stať, že bude aj „opravovať elektriku“ pomocou náradia, klincov a pod. s nepomerne horším následkami.

muhamed

no tak elektriku určitě opravovat nebude, protože to ví, že nesmí. Na tom telefonu se zadavá heslo a vedle císel je rychlé vytočení tísňové linky

led

Ako ste ju dokázali naučiť nebabrať elektrinu, tak isto sa dá naučiť nebabrať s mobilom.
Som svedkom, že mnoho rodičov, aby mali kľud, dá deťom do ruk mobil nech sa hrá hry,ale nezdá sa m to veľmi rozumné. Je to predčasné. Dieťa sa má hrať s hračkami svojej vekovej kategórie.

anonym

Já mám vnučku podobného věku a pravda je, že to jsou stvoření všetečná a vynalézavá. Muhamede nejde mi odeslat ti vnitřní poštou zprávu, jakmile ti kamkoliv napíšu odkaz www.kozy.cz hned to nějakej zoufalec smaže. Tvoje zprávy dostanu, ale nejde odepsat. Pošli mi mail a bude mít ta hnida klid od hlídání.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.