Avatar uživatele
muhamed

Co se může stát když jsem volal nechtěně tísňovou linku?

Přesněji jí volal můj malý synovec. Ani jsem o tom nevěděl dneska jsem si všiml, že tam mám 13 hovorů na tísňovou linku. Řešit se to asi už nebude, ale jen tak abych věděl.
Doplňuji:
No ono mu to moc vysvětlit nejde, když mu jsou 3 roky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Obsluha těchto linek je školená, takže asi pozná že hovoří s dítětem. Případné škody za zbytečné výjezdy se řeší se zákonnými zástupci dítěte.
Bližší info v diskuzi.

Doplňuji:
Nevím, nějaká lidská havěť mi smazala nezávadný příspěvěk v diskuzi, takže se dá čekat, že za chvíli zmizí i celá moje odpověď, tímto se předem omlouvám všem, kteří bodovali :((

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Za zneužití tísňové linky hrozí pokuta až 100 tisíc korun. V případě opakování během 2 let může být pokuta až dvojnásobná.
Doplňuji:
Vysvětlit děcku, že blokuje a tím se nemůže dovolat někdo jiný. Takový malý oblbovák. Pokud to bylo nechtěně, neřešte to. Uvědomte si, že HZS, PČR i ZS mají zařízení, které zobrazuje tel. č. i když je máte normálně potlačené, nezobrazovat .

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirkajirka

Tříletému dítěti se to vysvětlit dá.Hlavně kdy na tuto linku volat.Děti mají různé nápady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

pokud nic nenahlásil a složky IZS nevyjely tak nic platit nebudete. Pokud by hasiči nebo jiná složka vyjela a ukázalo se že naprosto a úmyslě zbytečně pak vám můžou dát zaplatit výjezd cena výjezdu se pohybuje podle toho kolik vozidel vyjede. třeba u hasičů to je 2–3 tisíce za jedno auto.

bylo by ale dobré mu tohle zatrhnout,nebo zablokovat přístup k telefonu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiriii

Pravděpodobně se nestane nic. Ale asi bych se zkusil jen tak zeptat na policii. P
Doplňuji:
ro jistotu

Upravil/a: jiriii

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

3-ročné dieťa už je schopné rozlíšiť zlé od dobrého.
V tomto veku by už malo vedieť, ktoré zariadenia nie sú na hranie,
Ak ho necháte v nevedomosti, „veď je malé“…, môže sa stať, že bude aj „opravovať elektriku“ pomocou náradia, klincov a pod. s nepomerne horším následkami.

před 4076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
muhamed

no tak elektriku určitě opravovat nebude, protože to ví, že nesmí. Na tom telefonu se zadavá heslo a vedle císel je rychlé vytočení tísňové linky

před 4076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ako ste ju dokázali naučiť nebabrať elektrinu, tak isto sa dá naučiť nebabrať s mobilom.
Som svedkom, že mnoho rodičov, aby mali kľud, dá deťom do ruk mobil nech sa hrá hry,ale nezdá sa m to veľmi rozumné. Je to predčasné. Dieťa sa má hrať s hračkami svojej vekovej kategórie.

před 4076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já mám vnučku podobného věku a pravda je, že to jsou stvoření všetečná a vynalézavá. Muhamede nejde mi odeslat ti vnitřní poštou zprávu, jakmile ti kamkoliv napíšu odkaz www.kozy.cz hned to nějakej zoufalec smaže. Tvoje zprávy dostanu, ale nejde odepsat. Pošli mi mail a bude mít ta hnida klid od hlídání.

před 4076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4076 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek