talka

Co se může stát diabetikovi při nedodržování diety?

Pokud jí sladká jídla

Nejlepší odpověď
gecco

´Jednorázově´- nic, hyperglykemické koma, smrt.
Dlouhodobě – navíc se mohou uzavírat periferní cévy, takže následkem je odumírání končetin (gangréna, amputace).
😉
Pokud bych si měl vybrat, pak bych

  1. dodržoval dietu (škodí nejen sladkosti, ale třeba i alkohol)
  2. ´přecukroval´ se hóóódně (bez nohou či rukou už ´to není ono´)

Další odpovědi
marci1

Cukr v organizmu poškozuje všechny orgány. Nejvíce : nohy (chodidla), oči, ledviny, nervový systém, mozek – podrobněji viz zdroj. ☹
Doplňuji:
Zapomněla jsem srdce.

Zdroj: http://www.anam­neza.cz/nemoc/Cu­krovka-Diabetes-mellitus-170/Nasledky-1391

da ny

Diabetik může jíst sladká jídla, jen musí zvolit vhodný typ sladidla ne bílý cukr, ne aspartam. Múže jíst i ovoce (u jablek raději 1 denně).
Diabetik se nemůže jen omezovat v konzumaci bílého cukru. Musí dodržovat vhodný stravovací režim a hlídat množství kalorií, tuků.
Měl by jíst několikrát denně malé množství.
Udržovat vhodnou hladinu cukru v krvi, pokud hladoví nebo se příliš omezuje, hrozí mu smrtelné nebezpečí – hypoglykemie!!! Čili do komatu pro nedostatek cukru!

01Ricco

Může upadnout do komatu, případně zemřít.