Filip84

Co se dělá, když se člověk nudí?

Teďka Savier napsal na dotaz, co dělá, když se nudí, že se nudí.

No dobře, ale všichni o tom mluví, leč nikdo mi nebyl s to vysvětlit, co to je?

To jenom takto blbě čumí do zdi? Nebo co to je „nudit se“?

Nejlepší odpověď
da ny

Musela jsem se i poradit 😉
Co to je vlastně nuda a proč přichází…..
Co dělá nudící se osoba, netuším.
Možná taková osoba bezcílně bloumá. Sedí, leží, civí a (čučí do zdi a do prázdna)je nespokojená se vším a hlavně, takový člověk sám se sebou. Není ochoten/schopen změnit své myšlení/konání.
Někdy potřebuje pomoc odborníků.

„Nuda je v psychologii „nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity a je pro něj obtížné se na ně soustředit“.
„… sklon nudit se může být projevem či příčinou celé řady psychologických, fyzických, pedagogických a sociálních problémů.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nuda
Tři typy nudy

  1. je-li člověku zabráněno věnovat se něčemu, čemu by chtěl
  2. je-li nucen se věnovat tomu, do čeho nemá chuť
  3. někdy však pocit nudy vzniká i bez zjevného důvodu a jedinec není sám od sebe schopen se angažovat v žádné činnosti.[

Vše co dělám dělám s elánem a chutí, Mít k nějaké činnosti odpor, by vedlo v můj neprospěch.

Další odpovědi
led

Vymýšľajú sa otázky typu „Co se dělá, když se člověk nudí?“

Drap

Nedělá se nic a je mu dlouhá chvíle.

zjentek

To máš takhle strašnou chuť/nutkání něco udělat ale nemůžeš bo nemáš prachy. Až tak jednoduché to je. Není zač. Vždy rád poradím, když vím víc.

aliendrone

TWL – TO NENÍ JEN TAK!
Už při samotném nonšalantním příchodu na nudapláž nenápadě při chůzi obhlédnout a vybrat DOBRÉ místo, kde budeš jednak dobře viděn, ale HLAVNĚ odkud budeš DOBŘE VIDĚT! Musíš při tom působit pokud možno přirozeně (ne jako Kepler (RIP!) si přišlápnout lulina k zemi a rozplácnout se jak dlouhý, tak široký) a pokud možno i esteticky. Atd., atd. – to je na CELÝ TRAKTÁT popsat všechny činnosti ke „správnému nudění“ ! 😉 😁 😁

Kryšpín

Podle mého díky kapitalismu nemůže být nuda, mobil, počítače, supermarkety sledovat co se děje na Tchaj wanu, v Iráku ve Venezuele nebo si pustit záznam z poslanecké sněmovny, sledovat úsporné balíčky vlády příp. velké slevy v supermarketech na špičkové zboží a.t.d.

Filip84

dany: Jo, tak to už jsem řešil, ale ne u sebe, teda, akorát jsem to subsumoval pod deprese, melancholii. No nic, frajerka furt říkala „no když mi se nechce“, nebo „no když mě to nebaví!“ No tak nevadí, jak malý děcko – že jo, je ještě jedna „therapie“ deprese, co na ní přišli Rusové: vejprask! Ale jako vážně, oni s tím mají výsledky, arciť je to taková, no, „ruská“ methoda, prostě, no, „stalinská“ – víš co. 😅

Ale stejně, jako, by se jí ten karabáč musel denně ukázat, aby se jí chtělo. Holt, kde není, ani smrt nebere.

Filip84

dany: Jo, tak to už jsem řešil, ale ne u sebe, teda, akorát jsem to subsumoval pod deprese, melancholii. No nic, frajerka furt říkala „no když mi se nechce“, nebo „no když mě to nebaví!“ No tak nevadí, jak malý děcko – že jo, je ještě jedna „therapie“ deprese, co na ní přišli Rusové: vejprask! Ale jako vážně, oni s tím mají výsledky, arciť je to taková, no, „ruská“ methoda, prostě, no, „stalinská“ – víš co. 😅

Ale stejně, jako, by se jí ten karabáč musel denně ukázat, aby se jí chtělo. Holt, kde není, ani smrt nebere.

Filip84

dany: Jo, tak to už jsem řešil, ale ne u sebe, teda, akorát jsem to subsumoval pod deprese, melancholii. No nic, frajerka furt říkala „no když mi se nechce“, nebo „no když mě to nebaví!“ No tak nevadí, jak malý děcko – že jo, je ještě jedna „therapie“ deprese, co na ní přišli Rusové: vejprask! Ale jako vážně, oni s tím mají výsledky, arciť je to taková, no, „ruská“ methoda, prostě, no, „stalinská“ – víš co. 😅

Ale stejně, jako, by se jí ten karabáč musel denně ukázat, aby se jí chtělo. Holt, kde není, ani smrt nebere.

Filip84

dany: Jo, tak to už jsem řešil, ale ne u sebe, teda, akorát jsem to subsumoval pod deprese, melancholii. No nic, frajerka furt říkala „no když mi se nechce“, nebo „no když mě to nebaví!“ No tak nevadí, jak malý děcko – že jo, je ještě jedna „therapie“ deprese, co na ní přišli Rusové: vejprask! Ale jako vážně, oni s tím mají výsledky, arciť je to taková, no, „ruská“ methoda, prostě, no, „stalinská“ – víš co. 😅

Ale stejně, jako, by se jí ten karabáč musel denně ukázat, aby se jí chtělo. Holt, kde není, ani smrt nebere.