punker

Co se děje s úmrtním listem?

Když zemře člen rodiny, zůstává po vyřešení všech nutností úmrtní list doma, nebo se někde odevzdává?

Nejlepší odpověď
briketka10

Pro dědické řízení a jiné se uchovává.

Další odpovědi
marci1

Úmrtní list zůstává doma pro další ev. potřeby.

Hans51

Určitě si jej ponechte doma. Úmrtní list má povahu tzv. veřejné listiny, tedy osvědčuje vše, co je v něm uvedeno. Jak píše briketka10, potřebujete jej pro dědické řízení. Vzpomínám si ještě na situaci, kdy u zděděného domu chtěl dědic přepsat energie na sebe, k tomu jej dodavatel elektřiny také potřeboval. Nikdy jej však nedávejte z ruky, stejně jako originál poslouží i jeho ověřená kopie.