Avatar uživatele
Kelt

Co se děje s odstraněnými soubory na disku?

Není mi to zcela jasné. Mám soubory na disku a odstraním je pomocí Delete. Když mám ty soubory na nějaké USB, tak zůstávají na USB a mohu je obnovit. Když je mám na PC, tak jdou do koše, který mohu obnovit, pak ty soubory znovu mohu použít, nebo mohu vysypat koš a tak jsou ty soubory ztracené. A zabírají odstraněné soubory na disku nějaké místo? Děkuji

Zajímavá 0 před 1806 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Přesouvání do koše je jen přesouvání z jedné složky do jiné, to vlastně ani výmaz ještě není.

Výmaz souboru nebo vysypání koše také výmaz dat vlastně není, ale už nezabírají žádné místo. Můžeme si to představit tak že ten soubor tam pořád je ale někdo jen odstraní šipku na rozcestníku (což je taková zjednodušená představa souborové alokační tabulky) který ukazoval kde vlastně na disku ta data jsou. A protože na rozcestníku ta šipka na soubor po vymazání či vysypání koše už není vypadá to jako by to místo bylo prázdné a příští soubor může být založen právě na místě kde se stále ještě nachází data původně smazaného souboru.

Platí ale že takto vymazaný soubor na disku stále existuje dokud není to místo přepsáno daty jiného souboru a dá se (sice trochu pracněji ale dá) se pořád obnovit.

Pokud byste chtěl data z disku vymazat skutečně tak aby je obnovit nebylo možné, musel byste provést přepis prázdného místa na disku náhodnými daty (tzv wipe) , ideálně alespoň dvakrát po sobě.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Jak píše Kepler… („Koš“ je jen jiný adresář, běžné „smazání“ je jen „administrativní“ záležitost – zahodí se informace o souboru a souborem alokované místo se označí za volné, použitelné pro jiný zápis)

Ale – může se to trochu lišit u jiných souborových systémů, zvláště šifrovaných, zabezpečených, komprimovaných – tam může dojít k okamžitému zničení smazaných dat ať už uměle úmyslnou funkcí toho systému, tak automaticky při zapsání dalšího bytu z „přirozenosti“ daného systému

Sorry, Ge0rge

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> Já to VĚDĚL!!! Teď jsi ukázal PRAVOU TVÁŘ!!! Tak „Jak píše Kepler“, jo? Je JASNÉ, že jsi pochopem Keplerova gangu, ne-li přimo jeho pravou rukou! Zkrátka ZLOČINEC!! :D :D :D

Dej s pozor, tvůj Vůdce je totiž MEGAZLOČINEC a víš jak je s vůdci je, občas pořádají „Noci dlouhých nožů“! ;) :)

před 1806 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nojo. Já debil. Takhle hloupě se prozradit… Všem léčkám tady za ty roky se vyhnu a teď tohle…

před 1806 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Nic si z toho nedělej, prasklo by to nakonec tak jako tak, to víš, JÁ JSEM ALIENDRONE!! ;) :) ;)

Možná ti zvedne náladu předpověď počasí na víkend – prý má být příjemně teplo! Říkají meteorologové.., takže asi NEBUDE! ;) :D :D

před 1806 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet