aliendrone

Co se dá zbastlit ze starého funkčního AT/ATX zdroje?

Už jsem jich nastřádal několik, všechny funkční a jako syslíkovi je mi líto je vyhodit (venkoncem jsou to celkem výkonné stabilizované zdroje 12V/5V);) :)! Máte nějaký nápad?

Nejlepší odpověď
independent

Napájení autorádia v garáži/dílně

Další odpovědi
mzm

Napájení čehokoli, co potřebuje poměrně slušný proud. a ±5V ; ±12V.
Já takovým zdrojem napájím nabíječky na LiPol. Třeba.
Taky jsem uvažoval o odporové řezačce na polystyren, v domácí bastlírně na TTL tvrdých hladkých 5V taky není k zahození, symetrické napětí je šikovné pro laborování s operačními zesilovači, 12V na LED osvětlení i nebezpečných prostor (z hlediska hladiny napětí), aj…

zjentek

A co kdybys „jel“ porád na ten první, to tě prvně nenapadlo?

Ty „konzumente“!!!

aliendrone

Ten první je ještě standard AT a navíc by neutáhl grafárnu (má to jen molexy, ani jeden sata… ;) :D :D

independent

Já tím kdysi napájel zesilovač pro TV antény,ovlaádal jsem tím relé přepínající venkovní halogen, plánoval jsem si udělat nízkonapěťový rozvod po baráku

aliendrone

No, TV mám ve sklepě (už na ty kydy nečumím a před tím jsem ji stejně jel po kabelu), ale ten NN rozvod – k čemu měl být? (jako mám tam jeden 700W, ale jinak do 600W, 550W, 350W – prostě co mi zůstalo z vysloužilých mašin a je mi to líto vyhodit). Třeba bych „chytil inspiraci“… ;) :D

independent

No, vlastně k ničemu, jen tak jako noční osvětleení nebo nějakė ventilátory, ale to chce mí svůj barák, já mám taky asi 4 ty zdroje. Ono to asi dežere víc než nabíjećka ze starého telefonu.

independent

proč jsem to dal do diskuze, sakra