lolll

Co s puchýři na noze?

má se puchýř propichovat, nebo je to jenom mýtus? popř. když si ho nepropíchnu, zkrátí se mi doba hojení?

Odpovědi
anonym

Puchýř je vlastně krytá kožní rána neboli dutina vyplněná tekutinou. Tou může být tkáňový mok nebo zánětlivý výpotek. Tato dutina vzniká oddělením dvou základních vrstev kůže – pokožky a škáry. Dochází k tomu při opakovaném tlaku na neodolnou pokožku. Co s tím lze dělat?
Před ošetřením si vždy důkladně umyjte ruce, puchýře se snadno infikují.
Nikdy toto „nadělení“ nestrhávejte.
Nechte puchýř volně odkrytý, jen pokud je v místech, kde se o něj nic netře – oblečení či boty. Pokud se tření nevyhnete, pak ho kryjte sterilním obvazem či náplastí, ale neutahujte je příliš pevně.
Než se místo zcela zhojí, nenoste boty, které vám potíže způsobily.
Je dokázáno, že puchýře se rychleji hojí při využití principu vlhkého hojení – jedním z přípravků dostupných na českém trhu je HemaGel. Naneste jeho slabou vrstvu na puchýř a sterilně obvažte. Pokud se obvaz neznečistí dříve, převazujte ránu po 24 hodinách. Budete překvapeni rychlostí, jako se puchýř při použití HemaGelu zhojí.
Zdroj:http://www.ule­kare.cz/clanek/jak-spravne-osetrit-puchyr-16505