adamec

Jak se zbavit plísní u ryb – např. u karase obecného, plotice?

Zdravím vás,chovám nástražní rybky,zejména karasy obecné,plotice,cej­ny v betonové nádrži 1200Litrů(rybky jsou odchytané ze svazovky)v nádrži je kvalitní vzduchování a čerpadlo a poslední dobou se na rybách tvoří bílá plísen(zejména v oblasti ploutví)a to většinou na karasech.teplota vody je něco kolem 15stupnů.poradil by mi někdo jak se plísní zbavit a co to je vůbec za plísen? mockrát dík Tom. dodám i fota ryb

Původní dotaz

co s plísní ryb?KARAS OBECNÝ,PLOTICE

Odpovědi
Drap

Neni to až tak úplně vždy snadné. Na plísně se doporučuje malachytová zeleň, metylenová modř,, někdy i hypermangan. Někdo používá i roztok soli. Nejlépe bez jodu. Na netu najdeš i tak zvanou jezírkovou sůl. Používá se krátkodobá léčba cca 15 – 30 minut /cca 1– 2 kg na 100l vody./ solí se i voda v nádrži v koncentraci cca 1–3 kg na 100l vody. Ideální je pokud se takto zasolená voda mohla cca po 3 – 4 týdnech vyměnit. Plísní je celá řada, tak i léčba nemusí být vždy úspěšná. Záleží i na velikosti napadení. Zkusil bych přidat do vody trochu hypermanganu. Uškodit by to nemělo v žádném případě. Nejlépe dobře rozmíchatz v malém množství vody a potom vylít do nádrže.
Přeji mnoho úspěchů

Kepler

V akvaristice se používá na plísně (Saprolegnia, Achlya) malachitová zeleň, metylénová modř, Acriflavin, TERAP-ARM, Fungi Stop, eSHa 2000, Exit, sůl http://www.ak­varijni.cz/ne­moci.htm. Tak to snad bude fungovat i ve tvém případě. Vyloženě pro jezírkové ryby je určen přípravek JBL MedoPond Plus http://www.lev­naakvaristika­.cz/a/plisne-u-ryb-v-zahradnim-jezirku

adamec

prosímvás jak sem vložit fota??