marijakes

Sameček parmy zlaté kouše samičku

Dobrý den, zjistila jsem u samičky parny za žábrami pouze na levé straně bílé místo, zřejmě plíseň. Ostatní rybičky postižené nejsou. Učinila jsem opatření, podala lék, zvýšila teplotu, trochu vodu osolila. Ale sameček začal na samičku útočit a útoky směruje na postižené místo. Akvárium je malé, ale vyčištěné, jiné se vzduchem na přemístění rybičky nemám. Samička zatím žere normálně. Ale jestli je nepřekrmuji, protože je krmím ráno a večer. Může sameček samičce ublížit?
Doplňuji:
Děkuji za odkaz i za radu s přepažením. Zkusím to děrovanou folií nebo rámečkem se síťkou, aby se do obou částí dostal vzduch.

Nejlepší odpověď
anonym

může, dokud není vyléčená, dala bych ji zvlášť, nebo přepažit akvárko, aby se k ní nedostal, nebo ji umorduje

Další odpovědi
Braník

pokud má samička na levé straně jak popisujete bílé místo,nebo flíček,jedná se zřejmě o nějaký druh nemoci nebo a parazita,spíše tipuji plísen,tím ,že pžepažíte akvárium nic nevyřešíte,rybku je nutné dát samostatně a podávat antibiotika proti plísní,rybka musí být samostatně v karanténě,jinak se nákaza může rozšířit
zvýšit teplotu je dobré,jen rybka potřebuje dostatek vzduchování,tzn,jen pískovcový kamínek,v žádném případě vodu nefiltrujte normálním filtrem co má molitan!
Pokud nemáte jinou nádrž,napište mi do pošty svůj email a domluvíme se ,já vám jednu menší nádrž pošlu
Braník

briketka10

podle akvapedie není parmička zlatá vůbec agresivní rybička,
a důvod proč samec kouše samičku opravdu neznám možná
ji chce vypudit, jako nezdravou z akvária, ale nevím, jestli je
vybaven takovými instikty ..
http://akvape­die.cz/parmic­ka-zlata_barbus-puntius-capoeta-schuberti/