Paraziti v akváriu s krevetkami. Jak se parazitů zbavit?

Dnes jsem si do krevetária přinesla novè krevety a kytky. po chvíli jsem v akvu videla maleho asi 1 nebo 2mm vellkeho , tenkeho jak vlas bileho červa. Červa jsem okamžitě vylovila. nevíte jstli by to mohla být hlístice? skodi krevetkam? jak se zbavit parazitu v akvarku s krevetkami, aby krevety trpeli co nejmene? za všechny odpovědi mockrat dekuji :)?

Odpovědi
jirkajirka

Nepropadej panice,o nic vážného nejde – tyhle potvůrky se občas v akváriích objevují,hlavně v těch kde se krmí masem. Krom toho že nevypadají pěkně jsou neškodní.
Kompletní očistu bych nedělal,zničíš užitečné bakterie a narušíš rovnováhu v akváriu což pravděpodobně povede k jejich dalšímu množení.Trvale se jich zbavit znamená udržovat větší čistotu akvária-častější částečná výměna vody a odkalování,určitě by pomohla i změna jídelníčku- víc krmit patentkami nitěnkami žížalami rybičkami…zkrátka bezobratlými a rybami -jsou stravitelnější a nezatěžují tolik vodu odpadními látkami,maso teplokrevných obratlovců krom toho že není přirozená strava je hůře stravitelné hlavně při teplotách vody pod 27 stupňů.

Nevím, jaké krevetky máš, jestli všežravé nebo řasožravé. Základní chybu ale děláš, když koupené krevetky rybky rostliny ihned dáš do akvária. Můžeš tak zanést do akvária různé nemoci, plísně. Pak následné léčení a úhyn stojí nemalé peníze a hodně námahy. Takto zakoupené rybky rostliny musíš dát do karantény zvlášť do akvárka.Tak na 14 dnů.Neuškodí nějaký léčivý prostředek. Ten ti poradí ve zverimexu.

anonym

Krevetky jsou rasozrave. Jsou to red crystal a red cherry. Krmim je granulemi pro krevetky, nicim jinym. Asi ten cerv byl z toho zverimexu. Priste dam nove krevetky i kytky nejdrive do samostatneho akva. Dekuji za odpoved :)

anonym

Oprava:Krevetky jsou vsezrave.