Danča84

Co s nalezenou peněženkou?

Na chodníku jsem našla peněženku, kromě členských kartiček tam jediný doklad byl řidičák. Jak najdu majitelku té ztracené peněženky? Asi jsem jediná poctivka široko daleko, ale vybrat těch pár stovek a ostatní hodit do smetí, to bych nikdy neudělala! Díky za rady:-)
Doplňuji:
Děkuji! Tak jsem to kvantum kartiček prohledala jestli tam nebude nějaká s číslem na infolinku a našla mezi nimi kartu České spoř. Zavolala jsem na infolinku, prokousala jsem se automatem stiskněte 1, 2, 3… až na bankéře, řekla jsem že jsem našla peněženku s tou kartou, nadiktovala pro ověření číslo karty a jméno majitelky a ta osůbka na druhém konci slečnu kontaktuje a dá jí moje číslo.
Než jsem tohle dopsala, slečna mi zavolala a odpoledne se sejdem. Ufffff. Jsem po noční, jdu konečně spát.
Ještě jednou díky za rady!

Nejlepší odpověď
Sůwa

I já jsem uvažovala o odevzdání peněženky Městské policii, ale už jim tak moc nevěřím, že by ji skutečně vrátili. Jedině snad je požádat o sdělení adresy a kdyby to odmítli, tak nechat sepsat protokol. Nevím přesně, jaké údaje jsou na ŘP, ale možná by se dala majitelka kontaktovat přes dopravní inspektorát. Nejsi jediná poctivka, já bych peněženku taky vrátila a jistě i mnoho dalších lidí. Ztráta ŘP může mnohého člověka dostat do prekérní situace.

Další odpovědi
bolak

Máš na výběr:

  1. Odevzdat na policii – podstoupíš nejspíš nějaké to papírování a není jistota že se to majiteli vrátí :) a když ano, tak z toho nebudeš mít vůbec nic, ani ten vděk od majitele, protože ten bude děkovat policistům
  2. Vyvěsit leták na místě kdes peněženku našla, nechat na sebe kontakt, telefon nebo email
  3. Zavolat na telefonní číslo z nějaké té členské karty, nebo čehokoli co najdeš uvnitř a buď lhát a zeptat se třeba jestli mají tvoji novou adresu, oni ti ji přečtou a ty řekneš „ano, to je ona, děkuji“ a nebo říct pravdu žes našla peněženku toho a toho, ale to ti dost pravděpodobně řeknou že takovou informaci jako je adresa ti nemohou sdělit
  4. Můžeš zkusit, jestli máš nějaký kontakt na magistrátě nebo na jiném úřadě, já mám celou rodinu byrokratů, tudíž bych to teoreticky mohl vyzjistit, takže pokud to přece jen neodevzdáš na polici, napiš mi do emailu jméno a město z řidičáku a já bych se ještě dneska poptal, každopádně pokud to budeš osobně vracet, tak zvaž jestli by nebylo lepší mu to hodit do schránky, protože i přes tvojí dobrotu on může mít pocit že mu v peněžence něco ubylo a zavolat na tebe ještě policii. Já osobně bych z toho ještě před odevzdáním pro jistotu utřel svý otisky :). Pokud mu to ale budeš chtít vrátit z očí do očí, tak bych si s sebou někoho přibral, kdyby to byl náhodou nějakej cvok.

Nikkol

Odevzdat na městskou policii

Kanovka

já bych ji odevzdala na městském úřadě, kde byl řidičský průkaz vydán, popřípadě na vašem obecním úřadě, pokud je ze stejného okresu, tam už by to měli všechno vyřídit, popřípadě zkusit facebook, jestli tam ta dotyčná náhodou není

lexx

Asi bych věc zanesl na policii nebo lépe městský úřad do ztrát-nálezů pokud tam existuje. Neuváděj v žádném případě svou identitu, případný majitel Tě může nařknout z toho že část peněz chybí a máš problém. Ne, lidé jsou dnes zlé potvory a poctivosti neváží si.

Michal Kole

Na řidičáku není bydliště řidiče ? Já řidičák nemám.

jmhad

Jaroslav Hašek popisuje podobný případ,kdy podomní posluhovačka vrátila nalezené peníze.A druhý den noviny psaly „Surový manžel zmlátil do krve svoji manželku“.

trujkk89

Kdysi jsem peněženku našla na lavičce a v ní byl lísteček s telefonním číslem. Zkusila jsem zavolat a zvedal to dcera majitelky. Domluvily jsme si místo, kde peněženku předám a taky předala. Paní byla moc milá, a protože se mi líbil styl a design dámské peněženky, paní mi poslala odkaz na ni – https://www.pe­nezenky-ahal.cz/damske-penezenky/ . Od té doby mám tyto peněženky moc ráda. Byla to taková malá náhoda a doporučuji všem.