led

čo s kuponovými knižkami

V jednom z najväčších archívov osobných údajov v Česku sú ukryté vyplnené útržky z každej kupónovej knižky každého účastníka kupónovej privatizácie zo začiatku 90. rokov minulého storočia.Súčasná zmluva o prevádzke archívu však platí iba do budúceho roka.
Každá z dvoch privatizačných vĺn prilákala asi 6 miliónov Čechov a sklad obsahuje tiež údaje 2,5 milióna Slovákov, účastníkov spoločnej prvej vlny.
Otázka: čo s tým ďalej? Odložiť alebo zničiť?
http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/z-domova/miliony-kuponovych-knizek-v-utajenem-archivu/
http://www.sme­.sk/c/5506017/mi­liony-ceskych-kuponovych-kniziek-stale-lezia-v-utajenom-archive.html

Nejlepší odpověď
annas

Slyšela jsem tuto zprávu dnes ráno v rozhlase. Pronájem archívu prý stojí milion Kč ročně. Zájem o úschovu má Národní archív. Skartace? Ale občas se někdo dostane kvůli kuponové privatizaci do sporu – knížka slouží jako důkaz.
Těžko říct.

Další odpovědi
verka

Já jsem kuponovku zdědila a nemohu s ní manipulovat, jelikož jsem dostala pouze osminu , 21 nelze osmi dělit, druhá strana se mi nehlásí, takže se k tomu stejně nedostanu. Jen tak naokraj, právník si za toto zjištění do dědického posudku účtoval 2. 563,– Tolik nedělá ani celá hodnota knížky.

lorja

Já jsem včas kupóvé knížky zpeněžila.