Kohut57

Co s hazardem?

ČR má 325× více hazardních provozoven než celá EU dohromady. Na každého obyvatele ČR připadne 15 000 prohraných Kč ročně. Jen v Praze je na 200 kasin, oproti metropolím EU, kde jich je vždy jen několik, nebo jedno. Co s tím? O čem to svědčí?
Doplňuji:
http://www.ob­caneprotihazar­du.cz/obcane_pro­ti_hazardu_08­.htm

Nejlepší odpověď
bolak

Já bych automaty normálně ponechal, ale udělal bych to tak, že by byly na žetony a hazardní hráč by si je moch nakoupit u výčepního. Sto žetonů by stálo třeba pětikokrunu s tím že kdyby mu náhodou padly tři banány, tak by mu výčepní musel dát tři vopravdový banány, a proto by takový hazardér nejenom že nepřišel na mizinu, ale ještě by měl dostatečný přísun vlákniny a tímpádem i pravidelnou a nebolestivou stolici.

Další odpovědi
anonym

Však obce bojují.
Vyherní terminály (neplést automaty) Podnikatelská činnost je povolena rozhodnutím ministerstva, tedy státní správou, takže je nepochybné, že samospráva není oprávněna zasahovat do pravomoci státní správy(ministerstva financí). Samospráva totiž nezpochybňuje vydaná rozhodnutí Ministerstva financí, pouze reguluje umístění těchto zařízení.
Ústavní soud k vyhl. samosprávy▼
http://nalus.u­soud.cz/Search/Re­sultDetail.as­px?id=71506&pos=1&cnt=5&­typ=result
http://nalus.u­soud.cz/Search/Re­sults.aspx

Damiana

Čisla jsou to alarmující, ale opět to pouze svědčí o mentalitě většiny našeho národa (nepočítám-li cizince a menšiny, které jsou také častými zákazníky těchto „podniků“). A také o tom, kam směřujeme mílovými kroky. Nebo je to jen další „ujištění“, že si u nás žijeme vlastně jako v Las Vegas. Prachy se tu točí stejně, v hernách se to „vesele“ černá, prostituce tu též kvete zdařile, korupce jakbysmet.

Ale těch Donů je tu pořád jaksi víc, avšak takovou noblesu jako Corleone tu bohužel žádný nemá. A pak – i ta známá úroveň a pozlátko Las Vegas mi tu také chybí.
Stačí se zamyslet nad tím, v čem většina Čecháčků dnes vidí svou světovost a kde jsou jejich priority.

ad Očko: RÁJ? Zde spíš pořád RaJ. I s těmi stejnými, umaštěnými veksláky.

anonym

Asi nic. Zřejmě to znamená, že jsme velmi bohatý stát, máme bohaté obyvatelstvo a neméně bohaté návštěvníky z jiných zemí.
(Jen na ty gemblery je potom dost žalostný pohled a tak je jako opravdu bohatá země léčíme na státní útraty. Pořád dokola, protože moc úspěšná tahle léčba není.)
Jsou daňové ráje, tak jsme taky třeba nějaký ten RÁJ.

mosoj

Svědčí to o blbosti lidí.