mosoj

Co s běženci ?

Co s běženci, kteří v Itálii, když nejste doma, klidně obsadí váš byt či dům a již vás tam nepustí. Nikdo proti nim nechce zasahovat. Jak by se vám to líbilo?
EÚ stanovila kvóty pro jednotlivé státy. Nějak mně tam chybí USA, které za uprchlický exodus mohou nejvíce.

Nejlepší odpověď
ten který je

Odpovědnost nenesou pouze USA,ale také Francie a Itálie,kteří se podíleli velkou měrou na svržení Kadáfího. Italové mají co zaseli.

Další odpovědi
fcoop

Tahle jednoduchá,téměř primitivní logika............
Věci se daly do pohybu,je snad jasné,že k tomu prostě jednou dojít muselo.
Část světa bojuje s nadváhou a část chcípá hlady.
Obávám se,že řešení v podstatě neexistuje.
Jsou prognózy,že koncem století nebude Evropa bílá.

Nějaké kvóty – je to jak ucpávat dírku v přehradě prstem.Pak dvěma.Pak celou rukou…atd.

V praxi – dostaneme svůj počet utečenců,kteří sem,do ČR vůbec nechtějí.To je strčí někam do baráků a řeknou jim:„Buďte tady šťastní“?
Oni se seberou a půjdou.
Někam,kde už mají příbuzné.
Jak tomu chtějí zabránit? Dnes,kdy se může cestovat po Evropě úplně volně..
Takže zase hlídání hranic?
Z toho bude obrovskej průser.

Emefej

USA tam opravdu chybí, to asi bude tím, že nejsou členy EU.

marci1

Zajímavé je, že např. Británie žádné uprchlíky nepřijme, protože se neúčastní na azylové politice EU. Totéž platí pro Dánsko. ☹
http://blisty­.cz/art/77557­.html

Pepa25

IMHO to má dvě roviny:

  1. současná krizová situace ve Středozemním moři, kterou je zapotřebí nějak řešit – i když si nedělám iluze, že když se přijmou dočasná opatření, tak se ta dočasnost může dost protáhnout (nebo minimálně vznikne precedent)
  2. a i když se ucpe možná hranice, stejně tu zůstane nejednotná dlouhodobá azylová politika, která se v rámci zemí EU dost liší (jeden extrém Švédsko x druhý ČR) a bude potenciální zdroj problémů …

led

EU, to nie sú USA, aj keď podľa niektorých príznakov by som asi nebola istá… preto EU nemôže stanoviť „migrantské“ kvóty USA, ktoré oficiálne nie sú členom EU.
O tom, kto môže a nemôže za exodus 3.sveta, by tu na diskusiu nebolo dosť priestoru, nehovoriac o tom, že stránka je tu s iným zámerom.
Co s běženci? Je niekoľko možností
1 – prijať ich na územie a zaradiť do spoločnosti
2 – prijať ich na územie a izolovať od spoločnosti
3 – prijať ich na územie a pri porušení našich zákonov ich deportovať do krajiny pôvodu
4 – neprijať ich na územie a povoliť transfer do ďalšej krajiny
5 – neprijať ich a nezaoberať sa nimi vôbec
6 – vykašlať sa na svetový mier

ReHu

Těžká odpověď.
Je mi jich opravdu líto, když si sebe představím v jejich situaci, na druhou stranu se také neválím v přebytečných penězích, makám, starám se, platím daně, hypotéku, …
Někdo škudlí celý rok na dovču, aby si odpočinul a odreagoval se a pak .....

http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/370753-tisice-uprchliku-meni-malebny-turisticky-ostrov-kos-k-nepoznani.html

mosoj

Ano USA opravdu do Evropy nepatří. Tak proč se do ní montujou ?

briketka10

ještě zajímavý článek o běžencích z Eritreji :
http://zpravy­.idnes.cz/eri­trea-jako-kldr-afriky-08z-/zahranicni.as­px?c=A150424_180338_zah­ranicni_ert