Avatar uživatele
Bronzový

Co říkáte na to že senioři a žáci možná příjdou o slevy na jízdném.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jo - a taky se prý bude rušit internet v knihovnách zdarma, ministerstvo ho v rámci úsporných opatření nechce dál financovat.
Uznávám, že těch 20, 30 Kč za hodinu internetu si většina lidí (snad) bude moct dovolit dát z vlastní kapsy, ale jde o to, že ti hň*pi političtí ZASE berou výhody nám, místo aby si aspoň jednou jedinkrát šáhli na svoje. ASPOŇ JEDNOU, pánové!

MrGandy: Chtěla jsem být dobrovolný dárce krve - ale seřvali mě, že mám blbý žíly a krev mi nejde nabrat :)) Když mi na Xtý pokus ampulku přece jen nabrali, zjitilo se, že mám málo hemoglobinu. Můj problém je to dodneška :(
Doplňuji:
baghiro, ten "produkt" je specifický v tom ohledu, že když jsi nucený financovat si ho z vlastní kapsy sám a v plné výší..a když máš takových "koulí na noze" v rodině několik, na rozpočtu je docela dost znát :)

Brácha dá za měsíční jízdenku 7 nebo 8 stovek, přesně teď nevím. Plný jízdný je pomalu jednou tolik.
Jestli jsi finančně natolik za vodou, že tisícovka sem, tisícovka tam pro tebe není žádný problém - gratuluju. A přeju ti to :) Každý ale to štěstí nemá, tak buď prosím shovívavý k našemu "sockoidnímu" statutu ;)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Dovolím si doplnit kolegu Baghiru. Pokud důchodci berou třeba obden injekce, mohou si vzít taxika a nebo, namísto městské dopravy k lékaři přímo zaběhnout. Hůl si šupnou pod paži, případně mají-li dvě, tak je hodí na ramena.


Avatar uživatele
Zlatý

S tím se snad dalo počítat že postupně zmizí všechny výhody všech, nebo ne ?


Avatar uživatele
Pokročilý

Možá je možná, já si myslím, že žáci a senioři budou mít slevu ...a když ne senioři, tak aspoň žáci.

Mám jedne tip pro lidi, kteří jsou v normální věku ... 18- asi 58. Pokud budete chodit darovat krev .... po asi 30-40 odběru budete dostávat každý rok průkazku ...a na celý rok. K tomu budete dostávat medaile.


Avatar uživatele
Bronzový

Nemám slov..


Avatar uživatele
Zlatý

To není ještě všechno co si tato vládní koalice vymyslí,kdo ví co nás ještě čeká?
Doplňuji:
Pro baghira.To Vám nepřipadá absurdní když poslanci a vláda má výhody které nemají ostatní lidé v této zemi.A jsou našimi zaměstnanci placeni z našich daní a sami si odhlasují plat aniž by se zeptali těch co je platí.Nemocenská po celou dobu nemoci,tak že nedodržují ani zákony které samy tvoří a to je v pořádku?Co je to proti žákům a seňorům.


Avatar uživatele
Zlatý

Mají žáci a senioři slevu na rohlíky? Nebo na mražená kuřata? Na brambory? Tak proč zrovna na jízdné? V čem je ten produkt až tak specifický?

Ano, mám v rodině žáky i seniory, ale přesto si myslím, že mnohé výhody jsou neodůvodněné.
Doplňuji:
barnajka: ale ty brambory a chleba si taky člověk musí financovat z vlastní kapsy sám, a v plné výši, a pro přežití jsou důležitější, než doprava. Tak proč má být jeden produkt zvýhodněný před jiným? Připadalo by ti absurdní, kdyby měli senioři v supermarketu brambory za polovic, a rozdíl by doplácel stát? A proč teda jízdné ano a brambory ne?


Avatar uživatele
Pokročilý

Moje odpověď je tato: vyjít do ulic a řvát ,že tyto idioty tam nechceme,ale teď si vemte,co bude po příštích volbách? Kdo to dá do pořádku?Nebude to snadné a pravičáci budou zase řvát,záleží jen na lidech,ale je to každopádně v pr....


Avatar uživatele
Expert kategorie

Mají možnost mnoha jiných slev, třeba s In-Kartou od ČD nebo hostelovou kartou ....

Zdroj: www.turistika.cz/texty/Hostelo va-karta-slevy-na-ubytovani-a- sluzby

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barnajka

baghira: souhlasím, jasně že máš pravdu. Ale problém je ten, že jíst se musí. Ty rohlíky a ty brambory si lidi koupit musí, jinak lidově řečeno chcípnou hlady :) A právě proto, že tohle si koupit musí - a stát jim to nijak nedotuje, kdejaká rodina DOSLOVA počítá každou korunu. Věř mi, že DOSLOVA. Potom je HODNĚ velký rozdíl, jestli máš platit 700 nebo 1500 za dopravu za vzděláním/dokotry.
Někdo může argumentovat, že když nemáš na dojíždění, máš studovat v místě. A nebo nebýt tak rozežraný a šetřit na jídle. Noo, u mě tohle jako argument neobstojí, sorry :) Kdybych měla já studovat v místě, byla by ze mě automechanička, kuchařka - a nebo absolventka gymnázia. Ani jedno není pro mě :) Když pojedu o 30km dál, otevírá se mi tisíc jiných možností. Co by sis teda vybral ty? A nebalamuť mě, že bys nedojížděl - nevěřím ;)

A co se toho šetření na jídle týče - byly časy, kdy jsme přežívali jenom na chlebu s máslem. Docela dost dlouho. Beze srandy. Myslíš, že se dalo ještě někde šetřit?! No asi máš pravdu, to máslo být fakt nemuselo - samotný chleba by nám zřejmě stačil, hlady bysme nepošli - a to je přece hlavní ;)

Avatar uživatele
Zlatý

baghira

Já tady vypadám jako asociál, ale proč má být zvýhodňovaný třeba důchodce, který se stará jen sám o sebe, a ne třeba běžný pracující, který sice vydělává, ale živí nezaměstnanou manželku a dvě děti? To zevšeobecňování, že všichni důchodci jsou chudáci a všichni pracující jsou za vodou mě často štve. Ano, ať si mají slevy na kde co - ale jen ti, co jsou prokazatelně chudí. Nechci dotovat milionářské synky a zazobané důchodce.

Avatar uživatele
Zlatý

baghira

Na to existuje sociální dávka, která se jmenuje "pomoc v hmotné nouzi" nebo tak nějak, případně další sociální dávky.
Ale proč mají mít slevněné jízdné i důchodci, co mají větší důchod než průměrný plat? Proč mají mít slevněnou jízdenku i žáci z velmi dobře situovaných rodin? No dobře, je jich málo, ale těch, co OPRAVDU počítají každou korunu taky není většina (zatím).

 

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 436
Zlatý annas 364
Zlatý led 235
Zlatý hanulka11 223
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 173
Zlatý marci1 161
Zlatý Lamalam 152
Zlatý Kepler 125
Zlatý mosoj 125

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.