rtepp

Co říkáte na to že senioři a žáci možná příjdou o slevy na jízdném.

Nejlepší odpověď
barnajka

Jo – a taky se prý bude rušit internet v knihovnách zdarma, ministerstvo ho v rámci úsporných opatření nechce dál financovat.
Uznávám, že těch 20, 30 Kč za hodinu internetu si většina lidí (snad) bude moct dovolit dát z vlastní kapsy, ale jde o to, že ti hň*pi političtí ZASE berou výhody nám, místo aby si aspoň jednou jedinkrát šáhli na svoje. ASPOŇ JEDNOU, pánové!

MrGandy: Chtěla jsem být dobrovolný dárce krve – ale seřvali mě, že mám blbý žíly a krev mi nejde nabrat :)) Když mi na Xtý pokus ampulku přece jen nabrali, zjitilo se, že mám málo hemoglobinu. Můj problém je to dodneška :(
Doplňuji:
baghiro, ten „produkt“ je specifický v tom ohledu, že když jsi nucený financovat si ho z vlastní kapsy sám a v plné výší..a když máš takových „koulí na noze“ v rodině několik, na rozpočtu je docela dost znát :)

Brácha dá za měsíční jízdenku 7 nebo 8 stovek, přesně teď nevím. Plný jízdný je pomalu jednou tolik.
Jestli jsi finančně natolik za vodou, že tisícovka sem, tisícovka tam pro tebe není žádný problém – gratuluju. A přeju ti to :) Každý ale to štěstí nemá, tak buď prosím shovívavý k našemu „sockoidnímu“ statutu ;)

Další odpovědi
dudu

Dovolím si doplnit kolegu Baghiru. Pokud důchodci berou třeba obden injekce, mohou si vzít taxika a nebo, namísto městské dopravy k lékaři přímo zaběhnout. Hůl si šupnou pod paži, případně mají-li dvě, tak je hodí na ramena.

Drap

S tím se snad dalo počítat že postupně zmizí všechny výhody všech, nebo ne ?

MrGandy

Možá je možná, já si myslím, že žáci a senioři budou mít slevu …a když ne senioři, tak aspoň žáci.

Mám jedne tip pro lidi, kteří jsou v normální věku … 18– asi 58. Pokud budete chodit darovat krev … po asi 30–40 odběru budete dostávat každý rok průkazku …a na celý rok. K tomu budete dostávat medaile.

HOMER

Nemám slov..

dědapetr

To není ještě všechno co si tato vládní koalice vymyslí,kdo ví co nás ještě čeká?
Doplňuji:
Pro baghira.To Vám nepřipadá absurdní když poslanci a vláda má výhody které nemají ostatní lidé v této zemi.A jsou našimi zaměstnanci placeni z našich daní a sami si odhlasují plat aniž by se zeptali těch co je platí.Nemocenská po celou dobu nemoci,tak že nedodržují ani zákony které samy tvoří a to je v pořádku?Co je to proti žákům a seňorům.

baghira

Mají žáci a senioři slevu na rohlíky? Nebo na mražená kuřata? Na brambory? Tak proč zrovna na jízdné? V čem je ten produkt až tak specifický?

Ano, mám v rodině žáky i seniory, ale přesto si myslím, že mnohé výhody jsou neodůvodněné.
Doplňuji:
barnajka: ale ty brambory a chleba si taky člověk musí financovat z vlastní kapsy sám, a v plné výši, a pro přežití jsou důležitější, než doprava. Tak proč má být jeden produkt zvýhodněný před jiným? Připadalo by ti absurdní, kdyby měli senioři v supermarketu brambory za polovic, a rozdíl by doplácel stát? A proč teda jízdné ano a brambory ne?

Vikičistič

Moje odpověď je tato: vyjít do ulic a řvát ,že tyto idioty tam nechceme,ale teď si vemte,co bude po příštích volbách? Kdo to dá do pořádku?Nebude to snadné a pravičáci budou zase řvát,záleží jen na lidech,ale je to každopádně v pr…

turistika.cz

Mají možnost mnoha jiných slev, třeba s In-Kartou od ČD nebo hostelovou kartou …

Zdroj: www.turistika­.cz/texty/Hos­telova-karta-slevy-na-ubytovani-a-sluzby

barnajka

baghira: souhlasím, jasně že máš pravdu. Ale problém je ten, že jíst se musí. Ty rohlíky a ty brambory si lidi koupit musí, jinak lidově řečeno chcípnou hlady :) A právě proto, že tohle si koupit musí – a stát jim to nijak nedotuje, kdejaká rodina DOSLOVA počítá každou korunu. Věř mi, že DOSLOVA. Potom je HODNĚ velký rozdíl, jestli máš platit 700 nebo 1500 za dopravu za vzděláním/dokotry.
Někdo může argumentovat, že když nemáš na dojíždění, máš studovat v místě. A nebo nebýt tak rozežraný a šetřit na jídle. Noo, u mě tohle jako argument neobstojí, sorry :) Kdybych měla já studovat v místě, byla by ze mě automechanička, kuchařka – a nebo absolventka gymnázia. Ani jedno není pro mě :) Když pojedu o 30km dál, otevírá se mi tisíc jiných možností. Co by sis teda vybral ty? A nebalamuť mě, že bys nedojížděl – nevěřím ;)

A co se toho šetření na jídle týče – byly časy, kdy jsme přežívali jenom na chlebu s máslem. Docela dost dlouho. Beze srandy. Myslíš, že se dalo ještě někde šetřit?! No asi máš pravdu, to máslo být fakt nemuselo – samotný chleba by nám zřejmě stačil, hlady bysme nepošli – a to je přece hlavní ;)

baghira

Já tady vypadám jako asociál, ale proč má být zvýhodňovaný třeba důchodce, který se stará jen sám o sebe, a ne třeba běžný pracující, který sice vydělává, ale živí nezaměstnanou manželku a dvě děti? To zevšeobecňování, že všichni důchodci jsou chudáci a všichni pracující jsou za vodou mě často štve. Ano, ať si mají slevy na kde co – ale jen ti, co jsou prokazatelně chudí. Nechci dotovat milionářské synky a zazobané důchodce.

baghira

Na to existuje sociální dávka, která se jmenuje „pomoc v hmotné nouzi“ nebo tak nějak, případně další sociální dávky.
Ale proč mají mít slevněné jízdné i důchodci, co mají větší důchod než průměrný plat? Proč mají mít slevněnou jízdenku i žáci z velmi dobře situovaných rodin? No dobře, je jich málo, ale těch, co OPRAVDU počítají každou korunu taky není většina (zatím).