Kelt

Co říkáte na tento názor?

Dcera se mi snažila vysvětlit něco z oblékání – nazvala to křížové pravidlo. Pokud mám na jednom druhu oblečení nějaký vzor, tak na opačné straně už vzor nesmí být – například boty – halenka, nebo čepice. Podle mne vše v jedné barvě, vzoru. Ale třeba se někdo rád obléká a ví, jak to správně kombinovat. TAk děkuji za rady.

Odpovědi
elkon

Ano, je to tak. Stejně jako když má někdo proužkovou košili, neměl by mít kostkované sako, nebo jinou součást oděvu. Ale jednobarevné, nebo jen nepatrný proužek. Nebo třeba kombinace svislých pruhů s vodorovnými. Těch nesmyslných možností je mnoho. Některé přímo „tlučou“ do očí. O kombinacích různých divokých barev ani nemluvím. Je to otázka vkusu a barvocitu.

Ametyst

Myslím že u extravagantních umělců lze vidět nepředstavitelné kombinace, ale jejich účelem je provokovat nebo být zapamatovatelní. Ostatní lidé se drží pravidla Tvé dcery, nekombinovat puntíky s kostkami ap. Včera jsem viděla video, kde poslanec parlamentu měl modro-bílou kostkovanou košili, a k ní kravatu, jak to popsat: rozsypané barevné lentilky navíc různé velikosti. Smála jsem se hodně dlouho.

iceT

To mě učila už moje mamka – když máš vzor na halence, tričku, tak gatě či sukně už jednobarevné.
I když dneska je většinou fuk, jak si kdo co obleče…příkladem culottes a boty ve stylu kanad, nebo elegantní outfit a k tomu obludný tenisky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.