Matthew

Co říkáte na prodejní „fintu“ kdy namísto zdražení kvůli nové 21% sazbě, se zmenší obsah balení ???

Podlě mě je to největší zlodějna. Sice to na oko vypadá že se teda nezdražilo, ale zmenší se balení a ke zdražení stejnak za nějaký čas zase dojde. Takže je to podle mě dvě mouchy jednou ranou. Dnes opravdu kupujeme velké nic za velké peníz. :(
Doplňuji:
Omlouvám se, kdyžtak mě ještě někdo opravte kdybych neměl pravdu, ale na místo 21% jsem měl nejspíš napsat 15% tedy snížená sazba dph týkající se např. potravin, zvířat, knih, palivového dřeva atd. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Jojo, pamatuji si, že bonbony měly standardní gramáž 100 gramů. Také oplatky měly tutéž hmotnost. Navíc chutnaly docela jinak. Byl v nich poctivý cukr, poctivé příchutě a nic se nepatlalo z nějakých náhražek, po kterých se údajně nemá tolik tloustnout. Raději ztloustnu po poctivém zboží, než abych byla štíhlá z „blivajzů“, které nestojí za to abych je strčila do pusy. Miňonky, lentilky. No, co to je dnes za humus, bůh suď.
Spočítej si, kolik z hodnoty zboží činí jedno procento. Potom si porovnej, o kolik procent je zboží dražší. Ručím Ti za pořádný šok. O jednom procentě to rozhodně nebude. Teď si ještě spočítej, že většina výrobců navyšovala ceny zboží už v listopadu, kdy se o zvýšení DPH v roce 2013 začalo jednat.
Pokud je litr mléka o 5,– Kč dražší, tak mi řekni, kdo ty počty na které pozici od producenta mléka až po jeho dodání do obchodní sítě vlastně neovládá. Trestuhodné je, že se zdražilo místy i o 20 procent a nikoho to nezajímá. Dám krk na to, že producenti mléka nedostali výkupní ceny navýšené ani o to jedno procento.
A co dělá ten, který má takovýto mišmaš na svědomí (čili stát)? Nic. Je spokojený. Vyšší ceny zboží, totiž znamenají vyšší daňový základ a více peněz do děravé státní pokladny. Otázkou je, jestli to bude právě náš stát, který si takovým hospodařením pomůže. Nevypadá to tak.

Další odpovědi
beer

Nenápadné zmenšování obsahu nebo jeho „úpravy“ jsou běžnou taktikou hlavně při zdražování surovin, zvyšování daní atd. Už to téměř nevnímám.

Fyzik

Nepovažuji to za fintu, prostě někde se ubrat musí, buď na množství, nebo na kvalitě, jinak se zdraží. Když je na výrobku gramáž napsaná správně, tak holt co…

mosoj

No to je to vymývání mozků. Menší jsou i rohlíky.
Ale jak tady bylo napsáno. Jedno procento ho nezabije !!! Jak šťastný to člověk.

jpau

Ono je to o tom, že se najde člověk co si to koupí. Největší sranda je ta, že se tady velká část lidí nechává ojebávat na tom, že si kupuje věci, které ani nejsou k jídlu a platí za to mnohem víc než za kvalitní potraviny. Příklad: Většina lidí si raději koupí 100 g šunky, kde je 40% masa a 60% vody za 20 Kč, než 100 g šunky, kde je 80% masa a 20% vody za 25 korun.

Výrobce a prodejce si nedovolí víc, než co mu dovolí spotřebitel (zákazník) a dokud mu budeš dovolovat všechno (tím že si to budeš kupovat) tak nebude mít nikdo důvod k tomu to měnit 😉.

osamělývlk

Podvod…