Co říkáte na prodavače v marketech pro kutily?

dost navštěvuji Hornbach, Bauhaus, OBI, Baumax minimálně a zírám, co tam zaměstnávají za specialisty pro daný sortiment oddělení. kdysi jsem se zúčastnil přijímacího řízení do jednoho z nich a ředitel mi povídá „sháníme specialisty pro každé oddělení“ a jelikož jsem z jiného oboru, tak bych tam mohl dělat max. svačináře 😁
pak když bych něco potřeboval poradit při nákupu, tak bývají někdy mimo mísu.
co vy a vaši specialisté? pokud navštěvujete tyto domy, kde mají dá se říci úplně všechno. jen to najít a občas se nebát ceny

Nejlepší odpověď
mosoj

Za ty peníze a specialista ? Dobrý řemeslník podniká.

Další odpovědi
gecco

Původně jsem chtěl napsat odpověď tak na tři A4…
Po chvíli jsem si uvědomil, že na to nemám informace…
😉
___
Takže zjednodušeně – v těchto marketech nehledej obecnou radu „jak něco…“, tu nenajdeš…
Ale konkrétní radu (ideálně se znalostí věci) – obvykle bez problému obdržíš…
___
Z poslední doby (nevzal jsem si brejle, takže na podrobnosti jsem neviděl):
_
Můžu tento kabel použít jako trvalý přívod pro 2200 W?
EeeEE??
_
Kolik stojí metr?
10 korun…
___
Tak asi tak…
______
Ale jsou i výjimky…
😉

Hlada

Pracovní funkce se v současnosti označují honosněji. Práce a znalosti jsou ale stejné. Nelze očekávat, že se přejmenováním funkce stane z prodavače specialista. Současný stav mi vyhovuje. Raději koupím zboží levněji, než dráž, s možností poradit se se skutečným odborníkem.

dědapetr

Nevím,ale já mám zkušenosti dobré.Když jsem chtěl poradit který material je lepší pro danou práci,vždy jsem obdržel dobrou informaci i radu jak použít a i postup provedení.

ReHu

Je to o lidech.
Už mi poradili dobře, a stejný člověk zase úplně mimo.

mojitek

tak já chodím do Obi,Bauhausu a Hornbachu už dlouho a v žádném případě si nemůžu stěžovat na neznalost personálu-právěže naopak.A co se týče toho názoru,že odborníci staví-ha ha ha,to je vtipný,měli jsme na baráku už pár takových „firem a odborníků“ po kterých jsem to musel sám předělávat,prostě totální jelita. Mimoto v hobymarketech jsou často takoví,co mají třeba nějaké zranění (záda,ruka atd) a nemůžou svou profesi dělat,proto nastoupili tam nebo tam,nebo tohle dělají a přividělávají si ještě na melouších. Tyhle zkušenosti mám z Prahy Modřany,Čestlic,Pan­kráce.Jinde nevím jak jsou na tom se znalostma.

gecco

Hlada – ano, soulasím…
S tou výjimkou, že VÍM, co chci…
😉