Avatar uživatele
Registrovaný

Co říkáte na platy vrcholných sportovců? Nejsou přemrštěné? Co proti tomu dělat? Je šance jak je snížit?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Znáte to pořekadlo o sousedovic koze?

Stará anekdota vypráví o Čechovi, jenž se modlí k Bohu: „Pane Bože, můj soused má kozu a ta mu hodně dojí." Bůh ho přeruší a říká vlídně: „A ty, můj synu, bys jistě chtěl mít také takovou kozu, že?" A Čech odpoví: „Ne, Bože, já bych jenom chtěl, aby ta koza sousedovi chcípla." Dávný vtip potvrzují nejnovější ekonomické a psychologické studie - lidé, a zdaleka nejen Češi, se nestarají ani tak o to, kolik mají, nýbrž o to, kolik mají v porovnání s ostatními.

http://kovanda.blog.tyden.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Co říkám? Nemá smysl to řešit.

1. Jen to, že "starší generace příšla sportem ku zdraví, nikoliv penězům."

2. "Nejlepší sportovci jsou naším vzorem, dokáží vydělat miliony."

Jan Sobotka Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí.


Avatar uživatele
Zlatý

Proti tomu se dělat nedá nic. Prostý zákon nabídky a poptávky. Osobně jsem proti profesionálnímu sportu. Naštěstí to dodržují Olympijské hry. Nebo už ne?


Avatar uživatele
Zlatý

Věděla bych o něčem lepším: Najděte si nějaký obor, v kterém
budete minimálně stejně dobrý, jako vrcholoví sportovci ve svých
oborech, a přestanou Vás „pálit“ jejich platy.


Avatar uživatele
Registrovaný

Komentovat jejich platy nemíním, protože bych musel použít vulgarizmy, ale co je takhle bojkotovat, tedy nenavštěvovat sportovní klání, nesledovat takový sport v médiích a nepoužívat výrobky, na které dělají reklamu?
Z vyprávění vím, že českoslovenští sportovci se lvíčkem na prsou hrdě stáli na bedně a poslouchali naší hymnu. To byla jejich největší odměna.


Avatar uživatele
Stříbrný

Na to se dá pohlížet z několika úhlů. Jedním je, že sport jako takový neprodukuje žádnou přidanou hodntu, tak by ho měli sportovci vykonávat zadarmo. Druhým ovšem je, že i reklamní poutač něco stojí. Takže mezi tím to všechno balancuje a do toho se pochopitelně motá nabídka a poptávka. V zásadě i metař by mohl mít milionový příjem, pokud najde někoho, kdo mu ho bude dávat jen za to, že bude mít na sobě bundu, kterou mu koupil "někdo".


Avatar uživatele
Pokročilý

Platy některých sportovců nepochybně přemrštěné jsou. Ale zakazovat nebo přikazovat někomu aby neplatil hodně sportovcům? Je to celkem jejich věc kolik jim platí. Sportovci jsou skutečně hlavně reklamní poutače a za reklamu se platí balík. Taky mě třeba štve, že takoví hasiči nebo záchranáři, kteří vykonávají záslužnou práci dostávají méně než nějaký brazilský fotbalista, který má potřebu se všude ukazovat ale nic s tím neuděláme.


Avatar uživatele
Bronzový

Když jim to zaplatí tak ať berou, jinak je to dáno historií chléb a hry dokonce při budování komunismu velko-papaláš měl názor, dejte jim levný párek v rohlíku a pivo a oni dají pokoj. Zaslechl jsem také nevědomky rozhovor dvou pánů z vrchnosti, mají levné hypotéky, plné supermarkety na auta není pořadník co by ještě chtěli.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 361
Zlatý marci1 197
Zlatý annas 196
Zlatý Kepler 150
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Alesh 115
Zlatý mosoj 114
Zlatý Lamalam 111
Zlatý led 103

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.